Počas druhého júlového týždňa bude počasie stále premenlivé a príjemnej dovolenke na kúpaliskách nášho regiónu nahrávať nebude.

slnečné počasiePondelok (7.7.) bude ešte príjemne a neskôr až príliš teplo. Pri slnečnej oblohe by popoludní mala stúpnuť teplota až cez 30 stupňov Celzia. Už ráno bude okolo 25 stupňov.

Utorok (8.7.) prinesie výraznú zmenu počasia, keď pribudne oblakov, s ktorými prídu nad Banskú Bystricu i zrážky. Tie by sa popoludní a najmä večer mohli prejaviť aj vo forme búrok. Teplota stúpne na najviac 26 stupňov.

Streda (9.7.) má byť ešte stále prevažne oblačná a najmä popoludní aj upršaná. Teploty klesnú ešte výraznejšie, keď teplomery ukážu najviac 21 stupňov Celzia.

Štvrtok (10.7.) môže pršať ešte ráno, ale neskôr už riziko zrážok výrazne poklesne. Stále však bude prevažne zamračené a chladno. Počítať musíme s teplotami ráno okolo 15 a popoludní najviac 19 stupňov Celzia.

Piatok (11.7.) ale vyjasnenie oblohy neprinesie, naopak, k večeru sa má podľa predbežnej predpovede opätovne rozpršať. Teplota vzduchu stúpne nanajvýš na 29 stupňov Celzia.

Sobota (12.7.) bude stále prevažne zamračená s rizikom dažďových zrážok, teplota vzduchu bude na úrovni okolo 22 stupňov Celzia.

Nedeľa (13.7.) prinesie rovnakú teplotu vzduchu do 22 stupňov Celzia, ale zrážky už očakávané nie sú a oblačnosť sa postupne počas dňa vytratí.