Aj keď mesiac jún sa blíži ku koncu, slnečné dni a horúčavy nás v meste pod Urpínom ani v nasledujúcom týždni nečakajú. Najdaždivejší by mal byť víkend, naopak slnečným dňom bez zrážok by mal byť aspoň utorok.

Pondelok (22. 6.) otvorí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by malo s prestávkami pršať počas celého dňa. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných 19 až 17 do najvyšších denných 21 až 23 °C.

Utorok (23. 6.) bude výnimočne pod Urpínom slnečný. Oblačnosť bude len minimálna a neočakávajú sa ani prehánky či búrky. Prevažne severný vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 12 m/s. Teplota vzduchu stúpne z ranných 14 až 12 na denných 20 až 22 stupňov Celzia.

Streda (24. 6.) bude spočiatku slnečným dňom, no oblohu postupne zaplnia oblaky a v popoludňajších až večerných hodinách môžeme očakávať aj prehánky či búrky. Teplota vzduchu sa z ranných 13 vyšplhá na najvyšších denných 22 °C.

Štvrtok (25. 6.) sa bude niesť v znamení polojasnej oblohy, z ktorej by malo pršať najmä večer. Najnižšia ranná teplota vzduchu bude na úrovni 14 až 12, zatiaľ čo najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 19 do 21 stupňov Celzia.

Piatok (26. 6.) bude dňom s prevažne zamračenou oblohou a pretrvávajúcim dažďom, ktorý by mal byť najvýraznejší večer. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných 16 až 14 do najvyšších denných 21 až 23 °C.

Sobota (27. 6.) bude pravdepodobne najdaždivejším dňom v celom týždni. Úhrn dažďových zrážok z prevažne úplne zamračenej oblohy by mal pretrvávať počas celého dňa. Teplota vzduchu sa bude počas celého dňa pohybovať v rozmedzí 15 až 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (28. 6.) zakončí týždeň v znamení zväčšenej oblačnosti s prehánkami či búrkami. Teplota vzduchu sa z ranných 16 vyšplhá na najvyšších denných 22 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.