Chladnejší vzduch už počas uplynulého týždňa aj tie posledné listnaté stromy prefarbil na žlto a navyše sme už museli vytiahnuť aj zimné kabáty. Tie nám už v šatníku zrejme zostanú, pretože už v pondelok zimný charakter počasia dotvorí aj poletujúci sneh.

Pondelok (19.11.) bude v Banskej Bystrici prevažne zamračený a počas dňa očakávame aj prvé slabšie sneženie. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných -2 do popoludňajších 2 Celzia nad nulou. Cez deň má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (20.11.) síce ráno môže byť prechodne jasnejší, počas dňa ale bude pretrvávať zväčšená oblačnosť. Večer očakávame a v noci potom očakávame aj zrážky, ktoré sa pravdepodobne prejavia v podobe dažďa so snehom. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na plus 5 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od -4 do -2 stupňov Celzia a len pomaly bude stúpať.

Streda (21.11.) prinesie mnoho oblačnosti, avšak má byť zároveň najteplejším dňom týždňa. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných plus 2 až do popoludňajších 8 stupňov Celzia.

Štvrtok (22.11.) bude stále prevažne oblačno, avšak kde tu prekuknú aj slnečné lúče. Teplota vzduchu cez deň sa dostane ku hranici 6 stupňov Celzia.

Piatok (23.11.) má priniesť opäť zväčšenú oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo nuly a najvyššia denná teplota vystúpi na +7 stupňov Celzia.

Sobota (24.11.) má byť oblačná a popoludní aj s dažďom. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať približne na úrovni okolo +5 stupňov.

Nedeľa (25.11.) bude opäť zamračená, počas celého dňa musíme počítať aj s dažďovými prehánkami, ktoré by mali ustať až k večeru. Teploty vzduchu budú od ranných +3 až do popoludňajších šesť stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.