Aj keď sme si počas apríla užili už aj takmer letné dni, jar nezostala nič dlžná svojej premenlivej povesti a záver apríla, ale aj úvod mája prinesú chladnejšie a sychravé dni. V úvodných dňoch mája pritom nie sú vo vyšších polohách okresu vylúčené ani snehové zrážky.

Pondelok (29.4.) bude v Banskej Bystrici polooblačno až oblačno, ale bez zrážok. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 7 do popoludňajších 15 stupňov Celzia. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor, ktorý môže v nárazoch popoludní prechodne zosilnieť.

Utorok (30.4.) má byť prevažne zamračená obloha, z ktorej sa môžu miestami vyskytnúť aj slabšie prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom len mierne poklesne, a to nanajvýš na 14 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 8 do 10 stupňov.

Streda (1.5.) prinesie mnoho oblačnosti, zrážky ale očakávané nie sú. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 9 až do popoludňajších  17 stupňov.

Štvrtok (2.5.) bude v znamení prevažne jasnej oblohy, pričom popoludní a k večeru musíme počítať so slabším i vytrvalejším dažďom. Teplota vzduchu cez deň vystúpi najviac na 17 stupňov.

Piatok (3.5.) má priniesť zamračenú oblohu a mnoho dažďových zrážok, ktoré by mali pretrvávať i počas noci z piatka na sobotu. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni približne 7 stupňov a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo 14 stupňov Celzia.

Sobota (4.5.) má byť polooblačná a s veľkým množstvom dažďových zrážok najmä v ranných a dopoludňajších hodinách. Najvyššia denná teplota vzduchu stúpne najviac ku 9 stupňom Celzia.

Nedeľa (5.5.) bude prevažne oblačná a zamračená. Popoludní a večer by sme mali počítať aj s dažďom, ktorý má pretrvávať i počas noci z nedele na pondelok. Teploty vzduchu očakávame od ranných 3 až do popoludňajších 8 stupňov.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.