Aj počas najbližších dní si budeme v meste pod Urpínom užívať slnečné lúče a príjemné teploty vzduchu. V druhej polovici týždňa sa však má oblačnosť zväčšiť a očakávať môžeme aj dážď. V pondelok a v utorok bude v skorých ranných hodinách v banskobystrickom okrese platiť výstraha prvého stupňa pred prízemným mrazom.

Pondelok (13. 5.) bude spočiatku sprevádzať jasná až polojasná obloha, ale v druhej polovici dňa sa oblačnosť zväčší. Z ranných 10 až 12 sa v priebehu dňa oteplí na 18 až 20 °C.

Utorok (14. 5.) prinesie prevažne len minimálnu oblačnosť, akurát popoludní sa má prechodne na oblohe ukázať viac oblakov. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí ranných 10 až 12 a popoludňajších 18 až 20 stupňov Celzia.

Streda (15. 5.) bude v Banskej Bystrici taktiež slnečná a bez prehánok. Teploty budú podobné ako počas predchádzajúcich dní.

Štvrtok (16. 5.) už má byť oblačný, pričom k večeru sa môžu vyskytnúť prehánky. Očakávať môžeme teplotu vzduchu do 20 stupňov Celzia.

Piatok (17. 5.) má sprevádzať prevažne veľká oblačnosť, z ktorej má podľa predbežnej predpovede prameniť dážď. Teplota vzduchu sa cez deň opäť vyšplhá až na 20 °C.

Sobota (18. 5.) má byť v Bystrici taktiež prevažne oblačná, pričom podľa meteorologických modelov SHMÚ má pršať. Oproti prechádzajúcim dňom má byť o pár stupňov chladnejšie, cez deň do 16 až 18 °C.

Nedeľa (19. 5.) má priniesť premenlivú oblačnosť, opäť aj s možnými prehánkami. Vzduch sa zohreje maximálne na 20 až 22 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.