Predvianočný týždeň v Banskej Bystrici sa bude najskôr niesť v znamení veterných, prevažne zamračených dní pri teplotách mierne pod bodom mrazu. Zmení sa to až v závere týždňa, kedy má pribudnúť zrážok, ale mierne vyskočia aj teploty vzduchu.

Pondelok (17.12.) bude v Banskej Bystrici zamračený, neskôr už prevažne jasný a pri teplotách od ranných -6 do popoludňajších -2 až -1 stupňa Celzia. Zrážky očakávané nie sú, večer sa však výraznejšie rozfúka.

Utorok (18.12.) má byť spočiatku polooblačno, neskôr prevažne jasno. Stále bude fúkať silnejší nárazový vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -5 do popoludňajších hodnôt mierne nad nulou, maximálne k +1 stupňu Celzia.

Streda (19.12.) bude v znamení takmer jasnej oblohy, s pribúdajúcimi hodinami ale oblačnosti pribudne. Teploty vzduchu budú ráno okolo -7, popoludní teplomery ukážu najviac -1 stupeň Celzia.

Štvrtok (20.12.) prinesie mnoho oblačnosti a podvečer sa môže vyskytnúť aj slabšie sneženie. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať okolo nuly, ráno musíme počítať s mrazmi okolo -4 stupňov.

Piatok (21.12.) má priniesť veľa oblačnosti a s ňou tiež aj sneženie. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni okolo -3 stupne Celzia a najvyššia denná teplota vystúpi k nule.

Sobota (22.12.) má byť oblačná a počas celého dňa, avšak najmä popoludní a večer nás môžu sprevádzať i snehové prehánky. Denné teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných -3 do popoludňajších teplôt okolo nuly, najviac +1 stupňa Celzia.

Nedeľa (23.12.) bude s ohľadom na zotrvanie bielej periny až do Štedrého dňa zlomová. Predbežne sa majú teploty pohybovať v rozmedzí od ranných -1 do popoludňajších 3 stupňov Celzia nad nulou. Počas celého dňa sú očakávané zrážky, najskôr snehové, neskôr už s najväčšou pravdepodobnosťou dažďové.