V Banskej Bystrici sa v úvode týždňa maximálna denná teplota ochladí aj o viac než desať stupňov. To ale neznamená, že bude zima. Naopak, na niekoľko dní sa vrátime ku príjemnejším letným teplotám.

leto-v-uliciachPondelok (29.7.) bude v Banskej Bystrici ešte teplejší než nedeľa. Teplomery budú môcť miestami v tieni ukázať aj 37 stupňov Celzia. Počas dňa bude úplne jasno, oblačnosť narastie až večer. Upozornenie: V tento deň platí pre okres Banská Bystrica meteorologická výstraha SHMÚ II. stupňa pred vysokými teplotami a zároveň v podvečerných a večerných hodinách meteorologická výstraha SHMÚ I. stupňa pred búrkami.

Utorok (30.7.) má byť dopoludnia prevažne zamračený, možná je aj búrka či menej vytrvalý dážď. Obloha sa počas dňa začne vyjasňovať, ale teplota vzduchu stúpne len na maximálne 24 stupňov Celzia. Upozornenie: V tento deň platí v ranných hodinách pre okres Banská Bystrica meteorologická výstraha SHMÚ I. stupňa pred búrkami.

Streda (31.7.) už po krátkom ochladení sľubuje znova teploty na kúpaliská, keď denné maximum pod Urpínom stúpne ku 28 stupňom Celzia. Obloha by mala byť prevažne jasná, viac oblačnosti by predbežne mohlo byť popoludní, ale zrážky predpokladané nie sú.

Štvrtok (1.8.) bude opäť jasný a teplota vzduchu stúpne už ku 30 stupňom Celzia. Minimálne nočné teploty v týchto dňoch klesnú k 16 stupňom.

Piatok (2.8.) prinesie ďalšie mierne oteplenie maximálnych teplôt a to už ku 32 stupňom Celzia. Naďalej bude jasno, bez rizika zrážok.

Sobota (3.8.) má byť podľa predbežnej predpovede stále jasná a teploty aj naďalej rastúce, a to až na úroveň 33 stupňov Celzia.

Nedeľa (4.8.) rovnako sľubuje jasno a len minimum oblačnosti, žiadne zrážky a teploty do 34 stupňov Celzia.