Prvý februárový a už šiesty kalendárny týždeň prinesie Banskej Bystrici opäť týždeň s teplotami okolo bodu mrazu, pričom bude prevažne zamračený s občasným snežením.

Foto: il. BBonline.sk (Branislav Račko)

Pondelok začne mrazivými teplotami, o šiestej ráno dosahujúcimi približne štyri stupne pod nulou, pričom počas dňa sa teplota vzduchu vyšplhá postupne k nule, neskôr maximálne k plus jednému stupňu Celzia. Počas celého dňa musíme počítať so snehovými zrážkami.

Utorok bude pod Urpínom opäť zamračený. Zrážok bude počas dňa menej, než v pondelok, ale k večeru sa začnú zintenzívňovať. Vzhľadom na stúpajúcu teplotu vzduchu, ktorá bude počas dňa okolo dvoch stupňov nad nulou, sa bude striedať dážď so snehom.

Streda môže byť z rána opäť nebezpečný najmä na chodníkoch, na ktorých môžu zrážky z predošlého dňa počas noci mierne primrznúť. Aj počas tohto dňa je nutné počítať so snehovými zrážkami. Teploty vzduchu stúpnu k dvom stupňom nad nulou.

Štvrtok prinesie z rána opäť mrazivé teploty, ktoré v skorých ranných hodinách klesnú k desiatim stupňom pod bodom mrazu. Deň bude opäť prevažne zamračený, k večeru sú predpokladané snehové zrážky, ktoré pretrvajú aj počas noci.

Piatok bude chladnejší, keď sa teplota teplota vzduchu vyšplhá maximálne k nule. Počas celého dňa môže zo zamračenej oblohy naďalej snežiť.

Víkend má priniesť postupné vyjasnenie oblohy, ale zároveň pokles teploty nižšie pod pod mrazu. Sobota začne ešte pokračujúcimi snehovými zrážkami, ktoré popoludní ustanú a k slovu sa začnú dostávať slnečné lúče. Nedeľa už bude obloha len polooblačná, pričom teplota vzduchu Priemerná denná teplota sa vyšplhá len ku mínus štyrom stupňom Celzia.