Jar veľmi rýchlo pominula a v závere apríla nás už zavialo leto. Aj pod Urpínom sme sa počas uplynulého víkendu potili aj pri 28 stupňoch Celzia. Takéto teploty už ale v najbližších dňoch pominú.

Pondelok a utorok budú ešte jasné, prípadne len veľmi málo oblačné slnečné dní s dennými teplotami okolo 24 až 26 stupňov Celzia. V stredu už začne oblačnosti pribúdať, počas dňa sa môžu vyskytnúť aj nad Banskou Bystricou prehánky alebo búrky. Vo štvrtok bude najmä z rána jasnejšie, popoludní začne ale opäť oblačnosť narastať, a prekvapiť by nás opäť nemala ani možná prehánka. V piatok sa už výraznejšie ochladí. Denné maximálne teploty vystúpia na 22 stupňov Celzia. Oblačnosti bude výrazne viac, ale opäť možno očakávať maximálne menšie prehánky. Ešte viac oblačnosti a aj väčšie ochladenie prinesie víkend. Sobota i nedeľa by mali byť prevažne zamračené a daždivé, pričom denné maximálne teploty dosiahnu okolo 17 stupňov Celzia.

Minimálne nočné teploty v týchto dňoch neklesnú pod 12 stupňov. Slnko bude počas týždňa vychádzať okolo 5.20 h ráno, zapadať približne o ôsmej hodine večer.