Posledný februárový týždeň sa v Banskej Bystrici začal nielen jarnými prázdninami, ale aj slnečným počasím. Na oteplenie zareagovalo vedenie mestskej spoločnosti MBB a. s.,  ktoré počas celého týždňa pozýva verejnosť na korčule.

Od uplynulého pondelka 27. februára až do nedele 5. marca  tak môžu malí aj veľkí využiť verejné korčuľovanie, ktoré bude prebiehať vždy v poobedňajších hodinách v hale B zimného štadióna.

„Reagujeme na oteplenie, ktoré spôsobilo, že sa  vonkajšie ľadové plochy začínajú topiť. Preto sme vyhradili hodiny pre verejné korčuľovanie počas celého týždňa. Vstupné ostáva nezmenené podľa platného cenníka,“ hovorí riaditeľ MBB a. s.,  Dušan Argaláš.

MBB chce do budúcna zvýšiť kvalitu verejného korčuľovania zavedením pomôcok pre výučbu detí či skriniek pre návštevníkov na odloženie svojich osobných vecí.

„Vďaka iniciatíve od verejnosti a poslancov mestského zastupiteľstva prinášame od marca novinku. Verejné korčuľovanie chceme sprístupniť širokej verejnosti aj každú stredu v podvečer. Ak sa tento krok osvedčí a bude o korčuľovanie záujem, v tomto trende budeme pokračovať,“ dopĺňa Argaláš.