Quantcast

Banskobystrické Bábkové divadlo na Rázcestí (BDNR) už tradične počas prázdnin otvára deťom dvere dokorán. Nebude tomu inak ani počas tohtoročných jarných prázdnin.

bdnrKaždý deň, od pondelka 17. februára do piatku 21. februára, čaká v divadle na deti rozprávka – Štopľoš Loptoš, Dobrú chuť, vlk!, Rozprávky na brušku, Bubácka rozprávka a nakoniec, teda v piatok, aj minikurz animácie, na ktorom sa deti zoznámia so všetkými druhmi bábok a môžu sa s nimi aj zahrať. Začiatok predstavení je vždy o 15. hodine.

Divadlo ale pokračuje aj svojim bežným programom predstavení pre deti, a tak túto nedeľu budete môcť spoznať maléry malej Sofinky. O týždeň, v nedeľu 23. februára, to zas budú príbehy psíčka a mačičky.

Bábkové divadlo na Rázcestí nájdete na Skuteckého 14 v Banskej Bystrici. Vstupenky si môžete zarezervovať na vstupenky@bdnr.sk alebo na telefónnom čísle 048/ 412 55 13.

Nedeľa 16. február o 16:00 hod a o 17.30 hod., v sále

Sofia de Ségur: SOFINKINE MALÉRY

Pre deti od 4 rokov.  Predstavenie vzniklo v rámci cyklu Zahrajte sa s rozprávkami! Po predstavení nasleduje tvorivá dielňa zameraná na prácu s farbami a ich miešaním.

Dĺžka predstavenia: 60 min. Vstupné: 3 €.

Pondelok 17. február 2014 o 15.00 hod., v Teátriu

1ŠTOPĽOŠ LOPTOŠ
(Pre deti od 4 rokov.)

Príbehy malého štoplíka nezbedníka, ktorý len čo vyskočil z fľaše, myslel si, že mu patrí celý svet. Po predstavení tvorivá dielňa. V tvorivej dielni budú deti mať možnosť zoznámiť sa s výrobou korkových (štopľových) bábok.

Dĺžka: 55 min. Vstupné: 3 €.

Utorok 18. február 2014 o 15.00 hod., v Teátriu

2Marta Gusńiowska: DOBRÚ CHUŤ, VLK! 
(pre deti od 3 rokov)

Niekedy sa v rozprávkach dejú nezvyčajné veci. Je možné, aby sa z vlka stal vegetarián a aby malý zajačik zavýjal na mesiac? Hra o nezvyčajnom priateľstve a láskavom humore zavedie deti do rozprávkového sveta, v ktorom sa starnúci a uhundraný vlk ujme výchovy malého zajačika.

Dĺžka: 55 min. Vstupné: 3 €.

Streda 19. február 2014 o 15.00 hod., v sále

3Bela Schenková na motívy českých ľudových rozprávok K. J. Erbena: ROZPRÁVKY NA BRUŠKU
(Pre deti od 3 rokov)

Rozprávka s využitím tradičných bábok v netradičnej bábkovej scéne “atypickým prenosným divadielkom na brušku”. Výber známych českých rozprávok Lenimír a Dobromil, Ďuro s kozou a iné.

Dĺžka: 45 min. Vstupné: 3 €.

Štvrtok 20. február 2014 o 15.00 hod., v Teátriu

4Iva (Ne)bojsaňa: BUBÁCKA ROZPRÁVKA
(Pre deti od 3 rokov.)

Protistrašidelná rozprávka pre malých a veľkých, čo sa (ne)boja. Vznikla na motívy knihy Daniela Heviera Strašidelník. Po predstavení tvorivá dielňa.

Dĺžka: 55 min. Vstupné: 3 €.

Piatok 21. február 2014 o 15.00 hod., v Teátriu

5MINIKURZ ANIMÁCIE pod vedením bábkoherečky BDNR

Výstava bábok, ktoré hrali v inscenáciách BDNR. Zoznámenie sa so všetkými druhmi bábok (marionety, javajky, maňušky…). Vodenie bábok: ukážka vodenia rôznych typov bábok. Deti si môžu všetky vyskúšať, pohrať sa s nimi a zahrať si bábkové divadlo podľa vlastných predstáv.

Vstupné: 3 €

Nedeľa 23. február o 16.00 hod., v sále

Josef Čapek: ROZPRÁVKY O PSÍČKOVI A MAČIČKE

Ako spolu gazdovali a o všelijakých iných veciach. Pre deti od 4 rokov. Dĺžka predstavenia: 60 min. Vstupné: 3 €, predpredaj: 2,50 €.