Od 10. do 26. mája budú Bratislava a Košice hostiť Majstrovstvá sveta IIHF v ľadovom hokeji. Aj do ďalších slovenských miest však zavíta atmosféra šampionátu prostredníctvom oficiálnych fanzón.

Organizátori šampionátu pripravujú zriadenie veľkých zón pre fanúšikov hokeja nielen v hostiteľských mestách, ale aj v ďalších mestách na Slovensku. Vzniknúť majú počas trvania majstrovstiev v Nitre, Trenčíne, Martine, Poprade a Banskej Bystrici.

Pod Urpínom organizátori vytipovali umiestnenie fanzóny na Námestie Slobody. Vo fanzóne nebude chýbať veľkoplošná obrazovka so živými prenosmi všetkých slovenských zápasov na šampionáte, rozličné sprievodné podujatia vrátane hudobných koncertov a súťaží pre fanúšikov. Chýbať nebude ani zóna pre deti s maskotom majstrovstiev sveta Macejkom či oficiálny stánok s merchandisom slovenského hokeja – reprezentačnými dresmi, ale aj šálmi a ďalším oblečením.

„Vo fanzónach bude aj gastro zóna, takže všetci diváci môžu prísť rovno z práce, najedia sa, napijú, zabavia sa s blízkymi a uvidia hokejová zápasy z majstrovstiev sveta. Najdôležitejšie však je, že vstup do fanzón bude zdarma pre všetkých. Veríme teda, že náš tím príde podporiť čo najviac ľudí a spoločne vytvoríme elektrizujúcu atmosféru, ktorú pocítia až zverenci trénera Ramsayho na ľadovej ploche,“ uviedol riaditeľ marketingu Slovenského zväzu ľadového hokeja Vladimír Janček.

Fanzóny sa majú otvárať v každý hrací deň vždy hodinu pred prvým zápasom a zatvárať sa budú hodinu po poslednom zápase. Organizátori avizujú, že fanzóny budú k dispozícii dovtedy, dokým bude na šampionáte hrať slovenská hokejová reprezentácia.