Aj keď rána sú už v týchto dňoch pomerne chladné a teplota v noci nezriedka klesne pod desať stupňov Celzia, cez deň sa môžeme najmä v závere týždňa opäť tešiť na príjemné teploty.

počasieUtorok (3.9.) bude ešte dopoludnia zamračený, ale postupne sa obloha začne vyjasňovať. Popoludní sa maximálna teplota vyšplhá na 20 stupňov Celzia. Celý deň bude ale v Banskej Bystrici znepríjemňovať silný vietor. Ten môže dosiahnuť rýchlosť medzi 17 až 25 metrov za sekundu, na kopcoch ešte viac. Upozornenie: Pre tento deň platí v okrese Banská Bystrica výstraha SHMÚ I. stupňa pred silným vetrom na celom území regiónu a II. stupňa pred silným vetrom na hrebeňoch hôr nad pásmom lesa.

Streda (4.9.) by už mala byť prevažne jasná, maximálne polooblačná. Zrážky uprostred týždňa hroziť nebudú a vzduch sa ohreje na 23 stupňov Celzia.

Štvrtok (5.9.) má byť síce ráno stále pomerne chladný, keď teplomery môžu okolo siedmej hodiny ráno ukazovať len desať stupňov Celzia, ale s východom Slnka sa začne rýchlo otepľovať. Štvrtok bude prevažne jasný a maximálna teplota sa vyšplhá popoludní na 25 stupňov Celzia.

Piatok (6.9.) bude dopoludnia prevažne jasný, podvečer oblačnosť narastie, zrážky sa ale nepredpokladajú. Teplota vzduchu stúpne aj v posledný pracovný deň týždňa ku 25 stupňom Celzia.

Sobota (7.9.) má byť podľa predbežnej predpovede v Banskej Bystrici naďalej príjemná. Obloha bude prevažne jasná a teplota vzduchu sa bude pohybovať do 26 stupňov Celzia v tieni.

Nedeľa (8.9.) bude priať v Banskej Bystrici maratónskym bežcom. Stále bude jasno a letná teplota do 27 stupňov v tieni nás možno ešte opäť vyženie aj do akvaparkov a kúpalísk.