Banskobystrickí cestári by nemali prespať úvod posledného januárového týždňa. Ten začne teplotami pod nulou s výraznejším snežením, ktoré ustúpi s narastajúcou teplotou vzduchu. V polovici týždňa už musíme počítať s odmäkom, do ktorého sa pridá dážď.

Foto: il. ©ISIFA/Gettyimages Creative Subscript/

Pondelok začne pokračujúcim snežením od nedeľňajšieho večera, ktoré bude najmä v skorých ranných hodinách nad Banskou Bystricou pomerne intenzívne. Počas dňa môže pri teplotách v rozmedzí od -5 po -2 stupne Celzia prechodne sneženie ustať, alebo pretrvať len v slabšej intenzite.

Utorok bude opäť zamračený. Z rána chladný, a to pri teplote len okolo -4 stupne Celzia, popoludní sa oteplí mierne nad bod mrazu. So snežením musíme počítať podvečer. Teploty by ani v noci už nemali klesnúť výraznejšie pod nulu.

Streda prinesie z rána ešte pokračujúce sneženie, ktoré sa postupne zo zamračenej oblohy pri teplotách okolo plus troch stupňov nad nulou, zmení na dážď.

Štvrtok bude z rána zamračený postupne sa obloha vyjasní a okolo poludnia, by mali už aj slnečné lúče prehriať vzduch na teplotu okolo plus štyroch stupňov Celzia.

Piatok prinesie opäť prevažne zamračenú oblohu, z ktorej môže prechodne spŕchnuť, a to najmä v podvečerných a večerných hodinách. Teplota vzduchu bude opäť v rozmedzí od 3 do 5 stupňov Celzia.

Víkend má podľa počítačových predpovedných modulov priniesť naďalej zamračenú oblohu, z ktorej bude v sobotu najmä popoludní pršať a v nedeľu počas dňa opätovne aj snežiť. Z toho vyplýva, že aj keď sa ešte v prvý víkendový deň teploty vzduchu udržia na úrovni okolo plus troch až štyroch stupňov Celzia, v nedeľu budú opäť len okolo bodu mrazu.