Banskobystrická polícia v pondelok priniesla podrobnosti hrozivo vyzerajúcej dopravnej nehody, ku ktorej došlo v mestskej časti Kremnička v sobotu popoludní.

Mladý, 19-ročný vodič neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, na ceste dostal šmyk, narazil do zvodidiel a s autom vbehol do potoka.

V aute sa spolu s ním viezol aj 18-ročný spolujazdec, ale ku zraneniam posádky vozidla nedošlo. Avšak ako sa ukázalo pri vyšetrovaní nehody, pasažieri mali po nehode iné starosti.

Polícia pri dokumentovaní dopravnej nehody našla tri krabičky, pričom vo vnútri jednej z nich sa nachádzal sáčok s neznámou zelenou sušinou, pri nich zároveň vodná fajka aj plastová rúrka.

Tieto veci sa nenachádzali vo vozidle, ale v kríkoch neďaleko havarovaného automobilu. Ako sa ukázalo, tieto veci do kríkov odhodil spolujazdec po vystúpení z auta.

„U vodiča alkohol zistený nebol, ale z dôvodu prípadného požitia inej návykovej látky mu bol odobratý biologický materiál. Dopravná nehoda je v štádiu objasňovania a polícia začala trestné stíhanie aj pre drogovú trestnú činnosť,“ komentuje udalosť polícia.