Pankrác, Servác a Bonifác síce v tomto roku neprinášajú mrazy, ale ochladenie oproti už takmer letným teplotám z uplynulých týždňov je citeľné. Vzduch sa opäť od stredy začne otepľovať.

Pondelok (13.5.) prinesie do Banskej Bystrice mimoriadne chladný vzduch a zamračenú oblohu. Pripraviť sa musíme na to, že bude ešte chladnejšie než v nedeľu, vzduch sa popoludní ohreje na maximálne 15 stupňov Celzia. Dopoludnia je potrebné počítať s dažďom, podvečer sa obloha začne vyjasňovať.

DSC05107Utorok (14.5.) bude ešte dopoludnia oblačný, neskôr polooblačný. V ranných hodinách ešte môže aj zapršať, večer už bude obloha takmer jasná. Teplota vzduchu vystúpi na maximálne 20 stupňov Celzia.

Streda (15.5.) už bude omnoho príjemnejšia. Teplota vzduchu stúpne ku 23 stupňom Celzia a bude prevažne jasno.

Štvrtok (16.5.)  môže byť o niečo oblačnejší, ale aj tak bude maximálne polooblačno, riziko zrážok je predbežne len minimálne. Teplota vzduchu bude popoludní maximálne na úrovni 25 stupňov Celzia.

Piatok (17.5.)  má predbežne priniesť zväčšenú oblačnosť, ktorá opäť predznamená zmenu charakteru počasia cez víkend. Počas dňa sa môžu vyskytnúť menšie prehánky, ale teplota vzduchu bude príjemná, stúpne k 26 stupňom Celzia.

Sobota (18.5.) má priniesť ochladenie vzduchu o niekoľko stupňov, premenlivú oblačnosť, z ktorej je potrebné počítať s dažďovými zrážkami.

Nedeľa (19.5.) síce podľa predpovedných modulov môže začať jasnou oblohou a teplota vzduchu sa má vyšplhať ku 22 stupňom Celzia, lenže postupne bude nad naše územie prichádzať ďalší daždivý front.