V nedeľu podvečer o 17:45 h bola na linku tiesňového volania ohlásená dopravná nehoda dvoch osobných motorových vozidiel so zranením dvoch osôb na zjazde z rýchlostnej cesty R1 pri obci Lehôtka pod Brehmi, okres Žiar nad Hronom.

Obr.2Na miesto udalosti boli vyslaní štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Hasičskej stanice v Žiari nad Hronom s technikou. Po príchode na miesto zásahu bolo zistené, že sa jedná o dopravnú nehodu osobného motorového vozidla BMW a Renaul Clio, pri ktorej došlo k zraneniu dvoch osôb.

Jedna zranená osoba sa nachádzala mimo vozidla, ktorej príslušníci HaZZ poskytli predlekársku prvú pomoc a druhá osoba bola zakliesnená v osobnom automobile Renualt. Zranená osoba bola vyslobodená z havarovaného vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia a odovzdaná do starostlivosti posádke zdravotnej záchrannej služby.

Následne boli vozidlá zabezpečené proti možnému vzniku požiaru odpojením akumulátora, zabránené úniku ropných látok do prostredia a vozidlo Renault bolo taktiež zabezpečené proti zosunutiu lanovým navijakom umiestnenom na hasičskom automobile. V dôsledku dopravnej nehody došlo k uzatvoreniu štátnej cesty 1/65 v časti zjazdu z R1.

Po prílete vrtuľníka ZZS bola jedna zranená osoba preložená do vrtuľníka, ktorý ju transportoval do Banskej Bystrice. Po zadokumentovaní dopravnej nehody príslušníkmi Policajného zboru boli poškodené automobily naložené na odťahovú službu, príslušníci HaZZ a očistili vozovku a cesta bola sprejazdnená.