Páchateľ maskovaný čiernou kuklou a kapucňou na hlave, v stredu 2. marca krátko po 21.00 hodine, vošiel do večierky na ulici Trieda Hradca Králové v Banskej Bystrici.

DSC_0011 Naklonil sa k predavačke stojacej za pultom a do tváre jej nastriekal dráždivý plyn v dôsledku čoho prestala vidieť. Povedal jej,aby mu dala kasu a spýtal sa ako sa dá otvoriť. Potom registračnú elektronickú pokladňu položenú na pulte rozpojil a zobral z nej skrinku s finančnou hotovosťou. Pokladňu nechal na podlahe v predajni a ušiel.

Predavačke spôsobil ujmu na zdraví, v dôsledku čoho musela byť hospitalizovaná v nemocnici. Prevádzkovateľovi potravín spôsobil škodu krádežou peňazí a poškodením registračnej pokladne, ktorá je odhadnutá na viac ako 600 eur.

Po páchateľovi polícia pátra, podľa popisu ide o muža vo veku 25 až 30 rokov, štíhlej postavy, vysoký je približne 170 až 180 centimetrov. Bol v tmavom oblečení a pravdepodobne mal oblečené tepláky a bundu s kapucňou.

Prípad je v štádiu vyšetrovania a za tento zločin, ktorý bol spáchaný závažnejším spôsobom, hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov. Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže.