Quantcast

Po košických bublinách na zastávkach MHD sa chcú zaujímavým spôsobom prezentovať aj Banskobystričania. Nápad Igora Kupca, ktorý neponechá žiadneho Košičana bez slov na zastávkach MHD, oslovil aj mladých Banskobystričanov.

DSC_5132Už pár dní obyvateľov Košíc čaká na zastávkach MHD príjemné prekvapenie. Bubliny, ako autor nazval samotný projekt, by mali prispieť k lepšej nálade či komunikácií medzi obyvateľmi.

“Žijeme v anonymnej spoločnosti. Žijeme v spoločnosti, v ktorej panuje vzájomná nedôvera a nezáujem o druhých. Nie sme schopní sa na seba usmiať, pomôcť si, či prehodiť spolu pár milých slov,” približuje autor projektu Igor Kupec samotný projekt. Chce ním motivovať  ľudí k rozhovoru či vzájomnej diskusii, alebo ich aspoň inšpirovať k tomu, aby o vzájomných vzťahoch začali rozmýšľať a nežili len vo svojej vlastnej „bubline“.

Skupina mladých Banskobystričanov prišla teraz s podobným nápadom. Citátmi na chodníkoch by chceli oživiť krásu mesta a tiež motivovať ľudí aspoň na chvíľu sa pozastaviť a zamyslieť sa. Aktuálne je príprava tohto projektu len na svojom začiatku. Realizovať by sa mal na budúci rok, všetko ale bude záležať aj od stanoviska kompetentných úradov a mesta.