Po košických bublinách na zastávkach MHD sa chcú zaujímavým spôsobom prezentovať aj Banskobystričania. Nápad Igora Kupca, ktorý neponechá žiadneho Košičana bez slov na zastávkach MHD, oslovil aj mladých Banskobystričanov.

DSC_5132Už pár dní obyvateľov Košíc čaká na zastávkach MHD príjemné prekvapenie. Bubliny, ako autor nazval samotný projekt, by mali prispieť k lepšej nálade či komunikácií medzi obyvateľmi.

“Žijeme v anonymnej spoločnosti. Žijeme v spoločnosti, v ktorej panuje vzájomná nedôvera a nezáujem o druhých. Nie sme schopní sa na seba usmiať, pomôcť si, či prehodiť spolu pár milých slov,” približuje autor projektu Igor Kupec samotný projekt. Chce ním motivovať  ľudí k rozhovoru či vzájomnej diskusii, alebo ich aspoň inšpirovať k tomu, aby o vzájomných vzťahoch začali rozmýšľať a nežili len vo svojej vlastnej „bubline“.

Skupina mladých Banskobystričanov prišla teraz s podobným nápadom. Citátmi na chodníkoch by chceli oživiť krásu mesta a tiež motivovať ľudí aspoň na chvíľu sa pozastaviť a zamyslieť sa. Aktuálne je príprava tohto projektu len na svojom začiatku. Realizovať by sa mal na budúci rok, všetko ale bude záležať aj od stanoviska kompetentných úradov a mesta.