Stredu 30. mája odohrala Dukla dôležitý duel predohrávky 30. kola Tipos III. ligy Stred na pôde Martina. V zápase stačil Dukle získať len bod, aby s istotou mohla začať oslavovať majstrovský titul.

Dukla vstúpila do zápasu aktívnejšie. Oba celky však hrali vyrovnanú hru a rozohrávky kazili súperovi vysokým napádaním. Ani jednému z tímov sa nedarilo presadiť v šestnástke súpera a dostať sa tak do gólovej šanci. Najväčšiu šancu si vypracovala Dukla v 40. minúte po rýchlom brejku štyroch hráčov na dvoch ale Starší približne z dvanástich metrov netrafil bránku.

Po bezgólovom polčase Dukla vstúpila do druhej časti zápasu. V 56. minúte po Savićovom rohovom kope si Starší dobre nabehol do malej päťky, a pohodlne upravoval na 1:0. Ďalšiu veľkú šancu si vypracovala Dukla hneď po góle. V 60. minúte sa podarilo Lukáčovi zachytiť zlú rozohrávku brankára ale nedokázal túto príležitosť využiť na skórovanie. Dukla mala stále v zápase navrch, aj keď si súper uvedomoval jej jednogólové vedenie. V závere zápasu si domáci vypracovali jedinú veľkú šancu v stretnutí. Útočník domácich v nej trafil brvno Krejčího svätyni a výsledku sa už nič nemenilo. Dukla tak môže s úplnou istotou oslavovať majstrovský titul aj postup do II. ligy už tri kolá pred koncom súťaže.

TIPOS III. liga Stred – 30. kolo – Martin

MŠK FOMAT Martin vs MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Gól: Starší. ŽK: Jesenský, Vojvoda, Vajagić – Laksik, Kovanič, Savić. Zápas sledovalo v Martine 400 divákov.

Zostava MŠK FOMAT Martin: Hažer – Stašík (C), Jesenský, Vojvoda, Vajagić, Repáň (24. Boďa), Burger (86. Dinga), Chovanec, Cíger (78. Černek), Lanko (71. Pisarčík), Vukelić (62. Ďanovský)

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Herich, Gaško, Zumrovski, Starší (87. Kostúrik), Laksik (80. Búry), Snitka, Kovanič, Valent (56. Kolláti), Savić (C), Ďanovský (65. Lukáč)

Povedal po zápase:

Norbert Juračka (asistent trénera B. Bystrice): „Tento zápas bol z časti symbolický, pretože minulý rok hrala Dukla posledný zápas v Martine, a tento rok zase oslavuje v Martine postup do vyššej ligy. Budúcu nedeľu odohráme zápas na domácej pôde, kde by sme sa chceli poďakovať či už hráčom, fanúšikom a každému, kto nám v tomto úspechu pomáhal. Do budúcnosti chceme posilniť káder a začať tvrdo pracovať, keďže druhá ligy bude ťažšia.“

V ďalšom zápase Dukla pocestuje do Námestova a to v sobotu 2. mája o 17.00 hod.