Mesto Banská Bystrica v spolupráci s Centrom voľného času Havranské si pre malých i veľkých aj v tomto roku pripravili tradičné športové podujatie, ktoré sa každoročne teší záujmu a hojnej účasti. Banskobystrická plavecká 24 hodinovka opäť ponúkla možnosť zaplávať si sto metrov pre zdravie a aj tento rok ju využilo početné množstvo návštevníkov.

Plavecka 24-hodinovka, 27.12.2013Sedemnásteho ročníka Banskobystrickej plaveckej 24 hodinovky sa zúčastnilo 1402 účastníkov, ktorí zaplávali 100 m pre zdravie. Služby krytej plavárne počas športového podujatia navštívilo 2502 návštevníkov z mesta Banská Bystrica, ako aj z Bratislavy, Prešova, Nitry,Veľkého Krtíša, Kežmarku, Rimavskej Soboty, Žiaru nad Hronom a iných miest.

„Tohtoročná účasť na plaveckej 24-hodinovke opäť potvrdila, že v našom meste sa môžeme pýšiť množstvom kvalitných podujatí s puncom tradície. Teší ma, že Banskobystričania, ako aj návštevníci mesta si opäť medzi sviatkami nenechali ujsť toto vynikajúce podujatie. Som hrdý, že aj tento rok som mohol byť jeho súčasťou,“ skonštatoval primátor mesta Peter Gogola. 24-hodinovka ale tesne neprekonala vlaňajší počet účastníkov 1448.

Najrýchlejším účastníkom podujatia bol Dušan Argaláš (37 rokov) s nameraným časom 1:03,10 s., najstarším účastníkom Jozef Pántlik (87 ročný) s časom 4:51,00 a najmladším účastníkom, ktorý zaplával 100 m, bol iba štvorročný Lukáš Janek s časom 6:41,00 s.