Známe české kúpeľné a festivalové mesto Karlovy Vary bolo hostiteľom 33.ročníka medzinárodných plaveckých pretekov „Pohár karlovarského Vřídla“. Hotelový komplex liečebného domu Thermál, v ktorom sa nachádza aj 50 – metrový otvorený bazén, privítal vyše 200 pretekárov z 18 oddielov a klubov. Zástupcom Slovenska bol plavecký oddiel Klubu telesnej výchovy Univerzity Mateja Bela Banská Bystrica.

Preteky boli zároveň aj memoriálom a spomienkou na obete tragédie zo dňa 8.marca 2003, keď havaroval autobus vracajúci sa z lyžiarskeho zájazdu v Rakúsku, v ktorom boli aj karlovarskí plavci (zahynulo vtedy 19 osôb). Usporiadajúci plavecký oddiel TJ Slovan Karlovy Vary pripravil v premenlivom počasí zaujímavé podujatie a pre víťazov v štyroch vekových kategóriách pekné ceny. V početnej konkurencii si v celkovom hodnotení oddielov a klubov počínali mladí Banskobystričania veľmi dobre (na štarte predstavili len 7 svojich pretekárov), keď obsadili za plavcami z domáceho TJ Slovanu Karlovy Vary a TJ Slavie Chomutov 3.miesto. Spolu získali 14 zlatých, 9 strieborných a 4 bronzové medaily.

Na foto zľava Matúš Molitoris (asistent trénera), Andrej Brozman, Filip Banský, Michal Mesároš, Kristína Spišiaková, Michaela Medveďová, Michaela Beracková, Viktória Kielarová.

V kategórii starších žiakov si najlepšie počínal Andrej BROZMAN, keď dokázal zvíťaziť vo všetkých piatich disciplínach, v ktorých sa postavil na štart, a to postupne na 50 m voľný spôsob, 50 m motýlik, 50 m prsia, 100 m voľný spôsob a 100 m prsia. Medzi dievčatami, Kristína SPIŠIAKOVÁ vystúpila na strieborný stupienok v disciplíne 50 m znak a na 100 m znak skončila na 3.mieste (okrem toho skončila ešte dva razy na 8.mieste).

Kategória mladších žiakov znamenala medailové pozície pre Filipa BANSKÉHO, ktorý sa postavil na najvyšší stupienok 4 razy. Zvíťazil v disciplínach 50 m prsia, 100 m prsia, 50 m motýlik a 100 m motýlik. Michal MESÁROŠ získal 2 zlaté medaily v kraulových disciplínach na 50 a 100 m. Strieborný stupienok mu patril v disciplíne 50 m motýlik a dve bronzové medaily pripojil na 50 m a 100 m prsia. Medzi mladšími žiačkami sa najlepšie umiestnila Michaela MEDVEĎOVÁ, ktorej patrili prvenstvá na 50 m prsia a 100 m znak. Okrem toho si vyplávala ešte 4 strieborné medaily  v disciplínach 50 m voľný spôsob, 50 m znak, 100 m voľný spôsob a 100 m prsia. Veľkým prekvapením bol zisk zlatej medaily Viktórie KIELAROVEJ v disciplíne 50 m motýlik vo výraznom zlepšení svojho osobného maxima. V ďalších disciplínach síce zaostala za stupňami víťazov, avšak aj jej 4. a 5.miesta majú svoju hodnotu. Michaela BERACKOVÁ vystúpila tri razy na strieborný stupienok v disciplínach 50 m motýlik, 100 m motýlik a 100 m znak. Bronzová medaila jej patrila za 50 m znak a zlepšenia svojich najlepších osobných výkonov na 100 m a 50 m voľný spôsob jej stačili „len“ na 4. resp. 5. miesto.

Organizátori podujatia s cenili účasť, ako aj výkony mladých Banskobystričanov a pozvánka aj na nasledujúci ročník je dobrou vizitkou práce s mládežou v tomto ambicióznom plaveckom oddieli.