Hovorí sa, že blondíny si užívajú viacej zábavy. Niektoré dámy jednoducho po čase omrzí stereotyp a zatúžia po zmene, konkrétne po odfarbení vlasov na blond. Mali by ste však vedieť, že tento proces nie je jednoduchý a svojpomocne často končí neúspešne.

Z akého dôvodu je zosvetlenie vlasov peroxidom komplikovanejšie ako farbenie na iný odtieň? Zistite, prečo je v tomto prípade profesionálne kaderníctvo najvhodnejšou voľbou.

Prečo sa nefarbiť na blond „na vlastnú päsť“?

Ak ste už viacero ráz podnikli farbenie vlasov doma mali ste možnosť vidieť, že nejde o príliš komplikovanú činnosť. Zmena vlasov za pomoci farby je jedna vec, no pri použití peroxidu ide o inú kategóriu. Zatiaľ čo farba dodáva vlasom nový pigment, peroxid vodíka tento pigment odstraňuje/sťahuje. Ide o silnejšiu chemikáliu, pri ktorej musíte vedieť čo robíte, aby ste nezničil vlasy a dopracovali sa k požadovanému cieľu. Existuje teda pádne vysvetlenie, prečo kaderníci disponujú licenciami, certifikátmi a pravidelne navštevujú školenia.

Boli vaše vlasy už farbené? Ak áno, máte ďalší dobrý dôvod, aby ste navštívili profesionálne kaderníctvo. Nikdy presne neviete, čo všetko obsahuje peroxid z obchodu a ako s vlasmi zareaguje. Vo výsledku tak môže vzniknúť niekoľko nežiadúcich scenárov. Najpravdepodobnejšie je, že na vlasoch budete mať niekoľko nepekných odtieňov (najčastejšie oranžové a žlté) ktoré sú po hlave nerovnomerne rozložené.

Chyby pri farbení peroxidom doma: Nevyšlo raz, zopakujem znovu!

Ďalšia chyba, ktorú neskúsené osoby celkom často robia, je niekoľkonásobná aplikácia peroxidu v priebehu jedného dňa. Ak ste sa vyľakali i z nepekného výsledku v podobe fľakatých vlasov a neviete čo robiť, radšej v zosvetľovaní nepokračujte. Vlasy nie sú nezničiteľné a zvládnu len určité pôsobenie peroxidu. Aby nedošlo k možnému vypadávaniu vlasov, nechajte ich zotaviť a po čase navštívte kaderníctvo.

Aj netrpezlivosť zo strany zákazníka zohráva značnú úlohu pri uprednostnení domáceho zosvetlenia vlasov. Odborné kaderníctvo vám vysvetlí, že pri farbených vlasoch je pomerne komplikované stať sa blondínou za jeden deň. Ide o dlhší proces, vyžadujúci niekoľko sedení s odstupom, aby vlasy mali možnosť zregenerovať. Problém nastáva vtedy, keď sa zákazník rozhodne, že takú dlhú dobu čakať nebude a určite to zvládne sám – väčšinou ide o mylnú predstavu.

Kaderníctvo a profesionálny prístup

Nie je nezvyčajné, keď výrobcovia farieb, ktorí distribuujú produkty do bežných obchodov používajú lacnejšie zložky a prísady. Tento spôsob ani zďaleka nefunguje tak dobre a navyše vytvára riziko vzniku alergických reakcií. Licencované kaderníctvo má prístup k nákupu overených a bezpečných produktov na farbenie a ošetrenie vlasov. A čo samotné nanášanie peroxidu? Vďaka potrebným rokom tréningu a praxe školení kaderníci vedia, ako na poctivú premenu z brunety na blondínu. Medzi tieto znalosti patrí napríklad správny spôsob aplikácie peroxidu.

U odborníka často uvidíte, že vlasy rozdelí na viacero sekcií a pri nanášaní využije fólie pre akumuláciu tepla, kedy peroxid rýchlejšie pôsobí. Korienky vlasov sa zvyknú nechávať ako posledné, pretože hlava vytvára vlastné teplo, ktoré urýchľuje činnosť peroxidu. Je tiež kľúčové vedieť, ako dlho nechať peroxid pôsobiť. Po tom, čo vám kaderník umyje hlavu, môže použiť toner na vlasy, ktorý má funkciu akéhosi „odstraňovača nedokonalostí“. Tónovače do istej miery dokážu vylepšiť a zároveň zjednotiť žlté/slamené podtóny na skutočnú blond po celej dĺžke vlasov. Na konci sedenia vám kaderník pravdepodobne odporučí zaobstarať si fialový šampón a ošetrujúce olejčeky, ktoré zotavia vlasy. Je zrejmé, že kaderníctvo poskytuje bezpečné a profesionálne prostredie. Ak máte v pláne zmenu farby na blond, radšej zverte vlasy do rúk odborníkom.