Výmena starého nábytku za nový výrazne nabúra rozpočet každej slovenskej rodiny. Vzhľadom na to, že u nás idú ceny rapídne hore a platy ostávajú na rovnakej úrovni, predstavuje výmena starého nábytku za nový výraznú investíciu, na ktorú musia rodiny šetriť niekoľko mesiacov, ba možno aj niekoľko rokov.

Ak aj vy plánujete výmenu starého nábytku za nový, poradíme vám, ako si vybrať dobrý nábytok nezávisle od toho, do ktorej miestnosti ho plánujete umiestniť.

Spravte si prieskum medzi nábytkárskymi domami v okolí

Skôr, ako pôjdete kupovať nový nábytok, spravte si prieskum medzi nábytkárskymi domami. Určite máte v okolí viacero obchodov s nábytkom, ktoré sa predbiehajú v tom, kto ponúkne najlacnejšie obývacie steny, nábytok do predsiene, ale aj sedacie súpravy do obývačky. Zorientujte sa v ponuke nábytkárskych domov a dôkladne zvážte, či chcete investovať viac peňazí do kvalitného nábytku, alebo sa uspokojíte s lacnejším. V niektorých prípadoch bude stačiť aj lacnejší. Napríklad taká obývacia stena nemusí byť zbytočne predražená, najmä, ak si zariaďujete váš domov v minimalistickom škandinávskom štýle.

Tento prieskum vám ale odporúčame realizovať minimálne dva mesiace pred plánovanou prerábkou. Výroba a dovoz nábytku sa totiž môže natiahnuť aj na niekoľko týždňov.

Rozmery a farebné prevedenie

Keď už budete mať vybraté jedno konkrétne nábytkárstvo, zvážte aké farebné prevedenie nábytku si vyberiete. Ak v danej miestnosti plánujete ponechať nejaký nábytok, farebné prevedenie nového nábytku prispôsobte tomu starému. Ak uvažujete napríklad nad kúpou nového väčšieho botníka a vstavané skrine neplánujete meniť, botník vyberajte v takom prevedení, v akom sú vstavané skrine. Je to úplne jednoduché! Samozrejme nezabúdajte na rozmery nového nábytku, aby sa vám nestalo, že nový nábytok sa vám do miestnosti nezmestí a budete nútení riešiť reklamácie.