Výstavba rodinného domu je snom drvivej väčšiny ľudí okolo nás. V dnešnej dobe disponujú rodiny poväčšine aj dvoma autami, ktoré je potrebné zabezpečiť. Nevyhnutnosťou je preto aj garáž, ktorá vozidlá ochráni pred poškodením. Ako však vybrať vhodné garážové brány?

Šetrite miesto s garážovou bránou na mieru

Garáže častokrát plnia aj nechcenú funkciu akéhosi “skladu”, teda miesta kde sa ocitne čokoľvek, čo nemá svoje miesto v dome. Po čase tak zistíte, že vaša garáž je preplnená a ťažko sa v nej orientujete. Preto je už pri plánovaní garáže vhodné zamerať sa na úsporu miesta. V tom môžu dopomôcť sekčné garážové brány vyrábané na mieru. Tie sú spolu s roletovými bránami najobľúbenejšími na trhu. Niet sa čomu diviť, medzi hlavné výhody patrí práve úspora miesta. Okrem toho ich dokážete namontovať aj svojpomocne, čím viete ušetriť okrem priestoru aj finančné prostriedky.

Bez obáv o váš vozový park

Sekčné garážové brány plnia niekoľko užitočných funkcií. Po celom obvode sú utesnené, spodný profil je opatrený gumovým tesnením, takže udržia vaše autá v teple. Mnohé sekčné garážové vráta pôsobia aj esteticky dobre a je možné ich zladiť s celkovým dizajnom vášho exteriéru. Samozrejmosťou je zabezpečenie ochrany vášho majetku pred prírodnými vplyvmi, ale taktiež aj pred záujemcami o krádež vozidiel.

Príjemné varianty ovládania

Samozrejmosťou sú dve možnosti ako ovládať vašu novú garážovú bránu. V súčasnej modernej dobe bude pohodlným spôsobom otvárania prostredníctvom motorického pohonu na diaľkové ovládanie. Menej, ale predsa, sa počíta aj s možnosťou manuálneho otvorenia. V takom prípade sa však odporúča priobjednať plastové madlo, ktoré uľahčuje vyťahovanie a sťahovanie brány. Samozrejme, všetko závisí od toho, na čo plánujete garáž využiť a ako často budete samotnú garážovú bránu otvárať.