Pivná legenda – Pilsner Urquell oslavuje už 176 rokov od uvarenia prvej várky. Oslavu narodenín tohto originálneho zlatistého ležiaka, podľa ktorého sa dnes varí väčšina pív na svete, sa začala na Pilsner Feste v Plzni. Pokračuje aj v rámci putovnej roadshow po mestách v Česku a na Slovensku.

Putovná roadshow pripomínajúca zrod plzenského ležiaka príde v piatok 9. novembra aj do banskobystrickej reštaurácie U Richtára, ktorú nájdete na Námestí SNP 11. Oficiálny začiatok podujatia je naplánovaný na 21.00 h.

Každý, kto sa U Richtára zastaví, bude môcť ochutnať aj výnimočný nefiltrovaný ležiak, ktorý v závere procesu svojej prípravy neprechádza filtráciou či pasterizácoiu, a ponúka tak exkluzívny pivný zážitok.

„Návštevníci si tak budú môcť dopriať nefiltrovaný a nepasterizovaný Pilsner Urquell, rovnaký ako v pivniciach plzenského pivovaru,“ približuje emeritný vrchný sládok Plzenského Prazdroja Václav Berka. Ten sa osláv v banskobystrickom podniku U Richtára zúčastní osobne a na mieste narazí sud s týmto unikátnym pivom.

Na Námestie SNP príde aj pivné retro autíčko. Súčasťou podujatia bude tiež súťaž v skladaní drevených sudov, chýbať nebude sprievodný koncert živej kapely. Tí tak dotvoria oslavy výročia, pri ktorom si milovníci piva pripomínajú 5. október 1842. Práve vtedy plzenskí mešťania prvýkrát uvarili a ochutnali zlatý ležiak Pilsner Urquell. Ten sa už krátko na to začal vyvážať aj za hranice a stal sa svetovým fenoménom.

„Už od svojho zrodu je plzenské pivo originálom, ktorý varíme zo stále rovnakých surovín a podľa rovnakej receptúry. Viac ako 70 percent pív po celom svete, ktoré sa dnes uvaria, sú pivá typu Pils/Pilsner a sú inšpirované práve pivom Pilsner Urquell,“ dodáva Václav Berka.

Ďalšie informácie o podujatiach v banskobystrickej reštaurácii U Richtára nájdete na www.restauraciaurichtara.sk alebo na Facebooku.