Cyklomaratón Merida – Zelená stopa sa uskutoční 1. septembra v Selciach, v obci neďaleko Banskej Bystrice. Začiatok podujatia začne prezentáciou jednotlivých kategórií o 7. 30 h.

maratónŠtart tradičného cyklomaratónu v okolí mesta pod Urpínom bude, tak ako po minulé roky, v areáli miestneho futbalového ihriska Selciach. Organizátori, Občianske združenie Biela stopa SNP a mesto Banská Bystrica spolu s obcami Selce, Priechod, Baláže a Banskobystrickou horskou službou 1999 pripravili pre účastníkov maratónu dve trate.

Trasy pretekov vedú  po lesných cestách so stúpaniami, zjazdmi a nádhernými výhľadmi na okolitú krajinu v Starohorských vrchoch. Prvou traťou je polmaratón s dĺžkou trasy 52 kilometrov, druhá trať je dlhá 32 kilometrov. Okrem týchto dvoch tratí sú pripravené aj preteky na štvorkilometrovom okruhu, ktoré sú určené deťom vo veku od desať do pätnásť rokov. Na cyklomaratóne sa uskutoční aj súťaž pre najmenších cyklistov.

Vyhlásenie výsledkov podujatia by malo prebehnúť v čase od 14.30 h. Víťazi jednotlivých kategórií získajú poháre a vecné ceny. víťazi mládežníckych kategórií dostanú poháre a v detských kategóriách  budú rozdané medaily. Po ukončení vyhlásenia víťazov prebehne tombola, do ktorej budú zaradené štartové čísla súťažiacich v pretekoch.

Viac informácií k pätnástemu ročníku, ako aj výsledky z predchádzajúcich ročníkov maratónu môžete nájsť na oficiálnej stránke podujatia.