Kto má rád pohyb a akrobatické kúsky, už onedlho si pod Urpínom príde na svoje. V centre mesta sa pripravuje šou, akú sme v Bystrici ešte nezažili.

pkm_bb_foto_dodiak_lukac (8)Už o pár hodín sa do nášho mesta zbehnú parkouristi z celého Slovenska i Česka. Vo štvrtok 14. júla totiž odštartuje už šiesty ročník najväčšieho medzinárodného stretnutia nadšencov umenia pohybu na Slovensku. Parkour Meeting Banská Bystrica oficiálne otvoria už o 18-tej hodine v Hale B na Zimnom štadióne, aj za účasti predstaviteľov mesta Banská Bystrica. „Prítomní si počas otvorenia budú môcť vypočuť aj novú a pravdepodobne prvú slovenskú parkourovú pieseň od mladého a talentovaného bratislavského rapera Playera s názvom Umenie pohybu,“ prezradila Natália Luptákova z tímu organizátorov.

Hoci samotné podujatie je primárne určené pre parkouristov, verejnosť môže do haly zavítať zdarma. Okrem sledovania tréningu mladých skokanov budú, v piatok 15. a v sobotu 16. júla o 14.00 a o 18.00 hod, pre záujemcov pripravené workshopy základov parkouru. Oba dni doobeda, od 9.00 h, zase budú v parku pod Pamätníkom SNP prebiehať spoločné a verejné rozcvičky, rovnako zdarma dostupné aj pre širokú verejnosť.

To však zďaleka nie je všetko. Parkouristi, ktorí tento rok pritiahli do mesta pod Urpínom aj hosťa svetového formátu z Francúzska, Yoanna „Zephyra“ Lerouxa, pripravujú čosi špeciálne. „Hoci len na pár minút, v piatok o 17-tej hodine plánujeme, ak vyjde počasie a niečo sa nepokazí, zaplniť banskobystrické Námestie SNP,“ dodala tajomne Luptáková. Ak ste zvedaví, čo sa chystá, určite sa zastavte, no buďte presní.