Spoločnosť GOIMPEX Bratislava prevádzkujúca hlavné lyžiarske stredisko na Donovaloch – PARK SNOW, sa po rokoch vracia k nerealizovaným plánom na vybudovanie novej budovy na vrchole Novej hole pri stanici lanovky, ako aj zámeru na novú nádrž pre umelé zasnežovanie.

Lyžiarske stredisko chcelo rozšíriť hornú stanicu lanovky na Novej holi už pred desiatimi rokmi. Zámer však napokon nebol realizovaný. Jednoduchý projekt, ktorý by pod budovou stanice lanovky vytvoril priestor pre reštauráciu predložila spoločnosť na posúdenie vplyvov na životné prostredie opäť v tomto roku. Spoločnosť predpokladá, že pri splnení všetkých administratívnych náležitostí by výstavba mohla prebehnúť počas budúceho roka a už v decembri 2020 by mohla prevádzka na vrchole Novej hole slúžiť verejnosti.

Zároveň firma nedávno predložila aj projekt na vybudovanie vodnej nádrže na akumuláciu povrchových vôd pre zasnežovanie zjazdových tratí na Novej holi v lyžiarskom stredisku Park Snow Donovaly. Tá by mala vzniknúť v lokalite Ploštiny, na úbočí Novej hole.

Nádrž by mala podľa predložené návrhu poňať 53-tisíc metrov kubických vody. Nateraz projekt počíta s dvomi variantami, pričom pri jednej z nich by boli vybudované aj prívodné kanály privádzajúce povrchovú vodu zo zjazdoviek do sedimentačných nádrží.

Firma GOIMPEX Bratislava, ktorej vlastníkom je podnikateľ a politik Boris Kollár, prevádzkuje a rozvíja lyžiarske stredisko na Donovaloch už od deväťdesiatych rokov. Aktuálne plánuje na Donovaloch preinvestovať v prípade vybudovania reštaurácie na Novej holi približne 700-tisíc eur a v prípade budovania novej vodnej nádrže ďalších 1,7 až 1,9 milióna eur.

Donovaly sa však pripravujú aj na ďalší projekt krytej lyžiarskej haly s novým hotelom a ďalším zázemím. Ten plánuje vybudovať banskobystrický podnikateľ Maroš Bezděka.