Po úvodnej prehre s Karlovkou Bratislava sa banskobystrickí basketbalisti predstavili na domácej palubovke. Súperom v skupine o 1-6. miesto im bol BK Štart Bratislava. Po výbornom obrate v záverečných minútach domáci nakoniec otočili duel vo svoj prospech.

Úvod zápasu vyšiel  bodovo hosťujúcemu Hanuskovi, ktorý zaznamenal prvých šesť bodov súpera. Bystrickí basketbalisti v posledných dvoch minútach prvej štvrtiny prevzali iniciatívu. Prvé dejstvo hry skončilo najtesnejším rozdielom. Družstvo hostí sa opieralo podkošových hráčov, kde mali navrch skúsenosťami  a Vojtek na nich sám nestačil. V obrane sa chytil „junior“ Mokroš a už sa zdalo, že domáci môžu výraznejšie odskočiť Bratislavčanom. Dobré úseky hry však naši basketbalisti striedali so zbytočnými chybami a tak na polčasovú prestávku do šatní odchádzali s jednobodovým náskokom hostia.

V tretej štvrtine mali lepší vstup do zápasu bystrickí basketbalisti a zaznamenali rýchlych šesť bodov. U hostí sa rozohral Luley a strelecky držal hostí na dostrel. Našim hráčom sa nedarilo strelecky,  nešlo to za tri body ani z čiary trestného hodu.  Družstvá sa striedali vo vedení, čo sľubovalo divácky zaujímavú koncovku. V poslednej časti hry diktovali tempo hry hostia a Bystričania sa len doťahovali. Dve minúty pred koncom hracieho času hostia vyhrávali o tri body, záver však vyšiel lepšie Bystričanom. Hlavne bojovnosťou na obrannej polovici dotiahli zápas do najtesnejšieho víťazstva a zároveň prvého v skupine o 1. – 6. miesto.

1.liga mužov, skupina o 1. – 6. miesto – Banská Bystrica

ŠKP BBC Banská Bystrica vs. BK ŠKP Štart Bratislava 75:74 (37:38)

Štvrtiny: 15:14, 22:24, 18:16, 20:20, TH: 17/9 – 17/11, fauly: 18 – 22, trojky: 4 – 5.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Muránsky 24, Vojtek 17, Mokroš 10, Minárik 7, Šoltés 6, Koczkáš 6, Švarc 3, Chalupka 2, Lepáček 0.

Body za BK ŠKP Štart Bratislava: Luley 24, Hanusek 18, Michalek 8, Odnoga 7, Kirchner 7, Praženka 7, Kubinec 3, Otčenáš 0, Roman 0.

Povedal po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Na Štiavničkách sme videli zaujímavý prvoligový basketbal.  Sami ste videli, že sme sa dnes trápili strelecky, za  body sme mali len 13% úspešnosť a šestky 53%-úspešnosť. Tento faktor nás dosť limitoval. Treba však uznať kvalitu a hlavne skúsenosti družstva hostí. Až zlepšenou obranou sme  vydreli víťazstvo. Aj takýto je basketbal, teší ma, že sa chlapci nevzdali bojovali do poslednej lopty.“

Najbližšie cestujú naši basketbalisti do Košíc (9. februára), doma sa predstavia v sobotu 23. februára o 18.00 hod, keď budú hostiť družstvo Žiaru nad Hronom.

Výsledky žiakov:

ŠKP BBC Banská Bystrica vs. MBK Victoria Žilina „A“ 61:50 (30:25) a 60:57 (24:32)