Tohtoročné oslavy 67. výročia Slovenského národného povstania prebiehajúce v areáli Múzea SNP otvorí už tradične koncert Štátnej opery Banská Bystrica 28. augusta 2011 v predvečer oficiálnych celonárodných osláv. Slávnostný večer ukončí odovzdávanie cien Klubu priateľov Múzea SNP osobnostiam, ktoré aktívne podporujú aktivity múzea, či dlhoročne s múzeom spolupracujú.

Dňa 29. augusta po prelete stíhačiek Ozbrojených síl Slovenskej republiky začne pietny akt, za účasti prezidenta republiky Ivana Gašparoviča a najvyšších štátnych predstaviteľov či diplomatických zastúpení v SR a samozrejme priamych účastníkov protifašistického odboja. Pre návštevníkov sú pripravené statické a dynamické ukážky súčasnej a historickej vojenskej techniky, ako aj zoskok parašutistov, či presun kolóny historických vozidiel spolu s pancierovým vlakom Štefánik zo stanice Banská Bystrica mesto na Hlavnú železničnú stanicu Banská Bystrica. Od 13-tej hodiny začne kultúrny program vystúpením ruského folklórneho súboru Slnovrat. Nasledovať budú Čarovné ostrohy a Diabolské husle ako aj old time band Funny Fellows. Program ukončia bratia František a Honza Nedvědovci s kapelou. Počas kultúrneho programu bude vstup do expozície voľný a pripravené je aj premietanie dokumentárnych filmov.

Oživením osláv SNP bude prezentácia pancierového vlaku Štefánik na Medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2011 počas 27. – 28. augusta na letisku Sliač a 29. augusta na Hlavnej železničnej stanici Banská Bystrica.