Hráči Sharks Zvolen aj po štvrtýkrát zvíťazili na banskobystrickom hokejbalovom turnaji, ktorý sa svojim rozsahom zaradil medzi najväčšie v Európe. Turnaj však v tomto roku poznačili emócie, ktoré museli ukľudňovať až policajné zložky.

Po prvýkrát v histórii turnaja, ktorý sa inak niesol opäť vo vynikajúcej atmosfére, museli byť dva tímy diskvalifikované. Išlo o mužstvá Damix Brezno a LG AZhokej Bratislava, ktoré sa v nedeľu stretli v zápase play-off. „V 8. minúte druhého polčasu po mimoriadne nebezpečnom zákroku na hráča LG Petra Bilíka sa na hracej ploche strhla bitka, ktorá mala následne opäť pokračovanie. Išlo o reakciu spoluhráčov napadnutého. Z uvedených dôvodov rozhodcovia stretnutia v rámci ochrany bezpečnosti ostatných aktérov zápasu a prerušenie vypätej atmosféry zápas predčasne ukončili s tým, že stav na hracej ploche 3:1 pre LG BA ostáva v platnosti. V tom čase bol postupujúcim tímom LG BA, výsledok bol zaznamenaný na oficiálnej výsledkovej tabuli. Asi po piatich minútach sa niekoľko zástupcov (pravdepodobne traja) z tímu LG vybrali v útrobách štadióna k šatni Brezna na pomstu voči dotyčnému a napadli ho za pomoci brankárskej hokejky. Našťastie sa túto potýčku podarilo zažehnať. Avšak onedlho prišla takmer ďalšia odpoveď, keď sa konvoj pomstiteľov presunul pred šatňu LG. To už bola o pomoc požiadaná polícia. Vďaka bohu sa už ďalší pokojný priebeh turnaja nenarušil a nedošlo k ďalším zbytočným ujmám na zdraví. Až za uvedené momenty v útrobách štadióna boli oba tímy z turnaja vylúčené,“ znie oficiálne stanovisko organizátorov turnaja. sharks orszagh cupV nemocnici okrem Petra Bilíka skončil aj ďalší hlavný aktér bitky Lukáš Bambúch, inak hokejista HC ’05, ktorý v turnaji obliekal dres Damixu Brezno.

Bez ohľadu na okolnosti turnaj pokračoval a priniesol napínavé boje až do konca. Tretie miesto v turnaji si napokon vybojovali domáci hráči Országh tímu, ktorý zložili organizátori. Finálový súboj priniesol nečakanú drámu, keď favorit a víťaz predchádzajúcich troch ročníkov – zvolenský tím Sharks, zvíťazil nad tímom Slovenského Orla Trenčín až po samostatných nájazdoch. Najužitočnejším hráčom turnaja sa stal Tomáš Zigo z Országh tímu. Senecký brankár Adrián Nogely bol najlepší medzi kovovými žrďami, naopak v útoku to najviac išlo Milanovi Vozárovi zo Slovenského Orla Trenčín, najlepším obrancom bol Lubor Zuzin zo Sharks Zvolen. Najlepším strelcom turnaja bol Viktor Németh z MB GAS BB a z rovnakého tímu je aj najlepší nahrávač turnaja Ján Tomaška.

Výsledky zápasov nájde tu…  Konečnú tabuľku tu…