Hokej je vo všeobecnosti na tipovanie náročnejší šport než futbal. Vo futbale sa hrá menej zápasov, tým pádom sú ľahšie predpovedateľné, navyše tam neexistuje možnosť predĺženia, kým v hokeji máte v podstate až päť rôznych výsledkov – výhra domáceho po riadnom hracom čase, výhra hostí po riadnom hracom čase, remíza po riadnom hracom čase a výhra jedného či druhého tímu po predĺžení, resp. nájazdoch. Na druhej strane, v hokeji sú rádovo vyššie kurzy než vo futbale. A sú ligy, ktoré sa skrátka tipujú lepšie, teda s vyššou pravdepodobnosťou výhry. Úplnou istotou je bezriziková stávka, ktorá sa na hokej hodí, pretože ak aj neuspejete, tak sa vám financie vrátia na účet.

Ktorú súťaž tipovať?

Z hokeja sa zrejme najťažšie tipuje najprestížnejšia hokejová liga sveta NHL. V rámci NHL totiž každý tím odohrá 82 zápasov v základnej časti a je úplne logické, že aj to najlepšie mužstvo v lige môže prehrať s tým úplne najslabším. O niečo lepšie sa tipuje KHL so slovenským zástupcom Slovanom Bratislava, kde sa predsa len hrá menej zápasov a favoriti nestrácajú body tak často. A čo slovenská liga? Výhodou je, že poznáte mužstvá, nevýhodou veľké výsledkové výkyvy, ktorými si v priebehu sezóny prejdú prakticky všetky kluby.

Lepšie tipovať víťaza zápasu

V hokeji treba rozlišovať klasickú „jednotku“ či „dvojku“ a stávku na víťaza zápasu. Pri jednotke vyhrávate len vtedy, ak domáci tím vyhrá v riadnom hracom čase, ak tipnete víťaza zápasu, ráta sa aj výsledok po predĺžení či samostatných nájazdoch. Pri pohľade na stávky na hokej je preto istejšie tipovať víťaza zápasu. Kurzy sú síce o niečo nižšie, zároveň však nebudete zúfať, ak víťazný tím náhodou dostane gól v poslednej minúte a vyhrá až po nájazdoch.

Stávky bez rizika ako zaujímavý bonus

Zaujímavé sú rozhodne aj bezrizikové stávky, ktoré sú na hokejové zápasy ako stvorené. Pri bezrizikových stávkach sa vám totiž vráti časť vkladu a nemusíte toľko ľutovať, že váš tiket bol práve teraz nevýherný. Takže ak chcete tipnúť divoký výsledok, oplatí sa to pri hokeji a špecificky určite aj pri bezrizikových stávkach.