Banskobystrickí mestskí policajti prijali v pondelok, 4. mája večer okolo 20.00 h podnet ohľadom hlučnej mládeže nachádzajúcej sa v altánku pri rybníku na Mičinskej ceste.

Mladíci boli na mieste nielen hluční, ale robili aj neporiadok. “Vyslaní príslušníci mestskej polície po príchode na miesto zistili, že sa jedná o tri osoby mužského pohlavia, ktoré požívali alkoholické nápoje,” informuje MsP na svojom Facebooku.

Dvaja boli mladiství chlapci vo veku 16 rokov. Dychovou skúškou u nich bolo zistené požitie alkoholu. U jedného s výsledkom 1,29 promile, u druhého s výsledkom 0,94 promile. Keďže išlo o mladistvé osoby, na miesto boli privolaní ich zákonní zástupcovia.

“Týmto prípadom sa bude zaoberať aj sociálna kuratela Úradu práce sociálnych vecí a rodiny v Banskej Bystrici a vec bude Mestom Banská Bystrica riešená v príslušnom správnom konaní,” dodáva v správe Mestská polícia.

Najstarší z trojice, 19-ročný mladík, obišiel s blokovou pokutou od MsP za to, že umožnil požitie alkoholických nápojov svojim mladistvým kamarátom.