Po týždňovom ochladení prichádza aj do Banskej Bystrice opätovné oteplenie vzduchu. Začiatok letných prázdnin tak opäť ponúkne možnosť na návštevu kúpalísk.

DSC05106Pondelok (1.7.) bude na strednom Slovensku jasný, bez jediného obláčika. Aj preto bude pocitová teplota vzduchu na slnku vyššia, ako v tieni, kde dosiahne maximum na úrovni do 23 stupňov Celzia. V ranných hodinách ale počítajte s pomerne nízkou teplotou na úrovni 14 stupňov Celzia.

Utorok (2.7.) môže síce priniesť o niečo viac oblakov, ale napriek tomu bude deň prevažne jasný bez rizika zrážok. Teplota vzduchu stúpne k 26 stupňom Celzia.

Streda (3.7.) už bude výrazne oblačnejšia, ale zrážky stále očakávané nie sú. Vzduch sa zohreje už na 28 stupňov Celzia.

Štvrtok (4.7.) má byť prevažne zamračený s rizikom dažďových zrážok najmä v ranných a potom popoludňajších hodinách. To so sebou prinesie aj mierne ochladenie vzduchu, ktorý by inak mohol stúpnuť až k 29 stupňom Celzia, ale daždivý front ho môže o pár stupňov ochladiť.

Piatok (5.7.) prinesie postupne úbytok oblačnosti. Zrážky by sa mohli vyskytnúť len v ranných hodinách. Teplota vzduchu sa vyšplhá na maximálne 26 stupňov Celzia.

Sobota (6.7.) by mala byť dopoludnia polooblačná, neskôr oblačnosť narastie. Zrážky v podobe búrky alebo prehánok sa môžu vyskytnúť popoludní. Vzduch sa ohreje na maximálne 26 stupňov Celzia.

Nedeľa (7.7.) bude opäť polo oblačná s rizikom popoludňajších prehánok alebo búrok. Maximálna teplota vzduchu stúpne k 28 stupňom Celzia.