Tieto jarné dni sme si asi každý z nás predstavoval trochu inak. Nebyť zavretý doma, ale stretávať sa s ľuďmi, napríklad na koncertoch dobrej hudby. Keď to však nie je možné, koncerty dobrej hudby prichádzajú za nami domov.

v stredu 15. apríla sa na unikátnom live streame festivalu ONE HEAD: music festival – CORONA edit VOL. 1.0 festival stretneme so skvelými interpretmi. Na koncerte z Klubu pod Lampou vystúpia Peter Lipa ml., Love My Science, Isobutane a Isama Zing. Zámerom festivalu je prezentovať hudobníkov a producentov, ktorí ukážu, že hudba sa dá robiť aj bez podpory spoluhráčov. Loopovaním, beatmi, nástrojmi či spevom dokážu spojiť v jeden celok svoje producentské a interpretačné vlastnosti.

V projekte Love My Science, za ktorým stojí speváčka Inge Rudavská, sa spája  electropunk, new wave, post punk a indie. Na začiatku marca im vyšiel debutový album Perfect Disorder, ktorého ústrednou témou je konfrontácia jednotlivca s modernou spoločnosťou. Veľmi sa tešili na koncertovanie, ale kvôli koronavírusu museli zrušiť svoje premiérové vystúpenia. Nové skladby predstaví speváčka Inge v sprievode s producentom.

V kluboch sa ako doma cíti Peter Lipa ml. Je zvyknutý hrávať s mnohými hudobníkmi, teraz sa po prvýkrát predstaví ako sólista s projektom The Grand Buffet. Lipa ml. vystúpi so špeciálnym setom, v ktorom zahrá na rôzne syntetizátory a k tomu bude púšťať rozličné beaty a improvizovať v nich. V Klube pod Lampou premiérovo predstaví spoločný singel s Tomášom Hafnerom Bože Božeee.

Odchodom zo skupiny The Ills sa Martin Krajčír mohol oveľa viac venovať producentskej činnosti a projektu Isobutane. Za tie roky na scéne stihol zozbierať rôzne „mašinky“, na ktorých hráva live sety s dvomi polohami,  meditatívnu v ambiente a tú tanečnejšiu v IDM. Odohrá špeciálny tanečnejší set z doteraz nevydaného materiálu a skladbami z posledného albumu Defrag.

Na experimentálnu elektronickú hudbu nadviaže Isama Zing. Jeho tvorba vzniká kombináciou vlastných zvukov s nehudobnými podnetmi z ruchov a šumov a používaním terénnych nahrávok. Vytvára tým poriadne hutný zvuk, z ktorého mrazí. Deštrukcia niečoho čomu Jonatán Pastirčák, skrývajúci sa za identitou Isama Zing, dal pevný tvar a formu.

ONE HEAD: music festival nebude komorným recitálom z obývačky, ale klubovou edíciou so všetkým, čo k tomu patrí. Samozrejme, bez divákov a za prísnych bezpečnostných podmienok neohrozujúcich zdravie samotných interpretov. Tí budú do klubu púšťaní iba postupne, aby sa zamedzilo kontaktu väčšieho počtu ľudí. Medzi prestávkami jednotlivých koncertov budú krátke rozhovory s hudobníkmi. Online budú predávať svoj merch, zakúpením ktorého môžeme podporiť ich tvorbu. Takisto zakúpením vstupenky či dobrovoľným príspevkom im pomôžeme preklenúť toto náročné obdobie, v ktorom sme sa teraz všetci ocitli.

Live stream v stredu 15. apríla v Klube pod Lampou (o 19:00 h)  sa uskutoční na platforme, kde si záujemcovia zakúpia virtuálnu vstupenku, alebo získajú unikátny kód, ktorý otvorí stream. Predpredaj vstupeniek nájdete na tootoot.fm, goout.net a patreon.com.