V nedeľu, 23. júna sa bude v Banskej Bystrici konať Olympijský deň v rámci série športových podujatí Športuj Slovensko. V banskobystrickom Parku pod Múzeom SNP sa stretnú s rodinami a deťmi športovci Anastasia Kuzmina, Róbert Vittek, Matej Beňuš, Adam a Andreas Žampovci, Zuzana Stromková a Klaudia Medlová. 

Projekt Slovenského olympijského a športového výboru Športuj Slovensko, ktorý podporuje deti, mládež a celé rodiny v športových aktivitách, má za sebou prvé dve podujatia v Prešovskom jazdeckom areáli a na megaihrisku na Štrbskom plese za účasti tisícok ľudí. Tretie podujatie sa v Banskej Bystrici. Iniciatíva Športuj Slovensko si dáva za cieľ rozvíjať pozitívny vzťah detí k športu a inšpirovať ich k tomu, aby sa stal súčasťou ich každodenného života. Deti si budú môcť vyskúšať rôzne športy a športom osláviť Olympijský deň, na ktorý bude pre všetkých vstup voľný.

„Naším cieľom je budovať lepšie podmienky pre šport na Slovensku. Je veľmi dôležité, aby si už najmenšie deti postupne vytvorili športový návyk a prostredníctvom športu sa formovali detské osobnosti a utužovali sa vzťahy v rodinách,“ vyjadril hlavnú myšlienku projektu výkonný riaditeľ Slovenského olympijského a športového výboru Gábor Asványi.

Svojich malých športovcov môžu rodičia prihlásiť aj do súťažných disciplín, a to v behu či jazde na bicykli alebo odrážadle. Registrácia, ktorá je podmienkou zapojenia sa do súťaží, prebieha na stránke Športuj Slovensko. Na víťazov čakajú hodnotné ceny a každý malý športovec dostane aj medailu a špeciálne tričko Športuj Slovensko. Štartovné je vo výške 5 eur. Najlepší traja z každej kategórie budú odmenení vecnými cenami, ktoré venoval generálny partner projektu Billa Slovensko.

Olympijský deň za účasti hviezd slovenského športu

Organizátori podujatia sľubujú opäť deň plný športu, zábavy a zdravého súťaženia a autogramiádu olympionikov. Deti sa budú môcť stretnúť s úspešnou olympioničkou Nasťou Kuzminovou, „strieborným“ kanoistom z Ria Matejom Beňušom, futbalistom Róbertom Vittekom, s akrobatickou lyžiarkou Zuzanou Stromkovou, snoubordistkou Klaudiou Medlovou, či motocyklovým pretekárom Ivanom Jakešom. Vyskúšať si budú môcť golf, k dispozícii bude aj špeciálna futbalová miniaréna a ďalšie zaujímavé športové aktivity. Tešiť sa môžu aj na vystúpenie známej detskej skupiny Paci Pac, ktorá malých návštevníkov roztancuje i rozospieva.

Každý, kto sa zúčastní športových disciplín bude mať šancu vyhrať hodnotné ceny a odniesť si tak z Parku SNP nielen športové zážitky. Podujatie v Banskej Bystrici bude predposledným zo série Letných olympijských podujatí, ktoré zavŕši septembrový event v Bratislave. Viac informácií na nájdete na webe Športuj Slovensko.