Banskobystrické multikino Cinemax prináša aj v úvode letných mesiacov lákavé filmové novinky, ale aj špeciálne premietania. Pozrite sa, čo vás na plátnach nášho multikina čaká.

OSAMELÝ JAZDEC

osamely jazdecSkupina texaských rangerov padne v kaňone do pasce. Po prestrelke sa v plytkom hrobe z celej partie ako jediný preberie John Reid (Armie Hammer), keď mu život zachráni svojrázny indiánsky bojovník Tonto (Johnny Depp). S jeho pomocou sa z Reida, radového muža zákona, stáva legendami opradený a spravodlivosť brániaci Osamelý jazdec. Než k tomu však dôjde, divákov čaká divoká jazda s vtipnými nezhodami, ktoré dvojicu nepravdepodobných partnerov naučia spolupracovať a bojovať proti chamtivosti a korupcii.

[youtube e6-8qxWdKwg 640 360]

AKO MALÍ CHLAPCI

ako mali chlapciThomas sa práve zasnúbil. S výhliadkou krásneho rodinného života sa stretáva s otcom svojej nastávajúcej a dúfa, že mu dá svoje požehnanie. OMYL! Gilbert má pocit, že vďaka svojmu tridsaťročnému manželstvu prišiel o časť mladosti. Prehovára Thomasa, aby si nebral jeho dcéru Lolu, všetko zanechal a začal si s ním užívať život. Obidvaja sa ponoria do svojho nového divokého života ako malí chlapci.

[youtube R-hpQAU4Xik 640 360]

DRSNÁ JAZDA – MOVIE PARTY V MINISTRY OF FUN S FILMOM OHNIVÝ KRUH

drsna jazda - movie partyPre všetkých pártychtivých ľudí pripravil Cinemax Banská Bystrica v spolupráci s klubom Ministry of fun tento krát nielen Drsnú jazdu, ale aj exkluzívnu Movieparty k filmu Ohnivý kruh. Najnovšia snímka Gullerma del Tora, bude mať v multikine Cinemax Banská Bystrica predpremiéru 9. júla 2013 o 20.30 h. S lístkom z tejto akcie sa následne 13. júla dostanete na fantastickú Movieparty k filmu Ohnivý kruh v klube Ministry of fun. Ak sa v klube preukážete lístkom z premiéry, dostanete k jednej zakúpenej vstupenke do klubu druhú zadarmo. Alebo príďte rovno na Movieparty a domov si odnesiete kupón na jeden lístok na film OHNIVÝ KRUH zadarmo ku jednému rovnakému zakúpenému lístku. Po celý večer vás čakajú súťaže o skvelé ceny. Hlavnou výhrou večera je VIP vstupenka do multikina CINEMAX platná do konca roka 2013. Hlavnou cenou Movieparty je auto Acaico formula s plnou nádržou na celý víkend.

ohnivy kruhDej filmu: Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti nazvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse.

[youtube SopODQsBQIY 640 360]

PROSO – OPERETA DIVADLA JÁRY CIMRMANA

(Streda 13.7.2013 o 20:00)

PROSO_A4Prierez slávnou sedemhodinovou, hoci ako komplet nezachovanou operetou Proso českého génia Járy Cimrmana uvedie Český národný symfonický orchester pod vedením Libora Peška. Unikátny večer bude súčasťou programu hudobného festivalu Prague Proms. Ako sólisti vystúpia sopranistka Adriana Kohútková a tenori Tomáš Černý a Milon Čepelka. V priebehu koncertu nebude samozrejme chýbať fundovaný výklad cimrmanológov Zdeňka Svěráka, Miloně Čepelky, Petra Bruknera a Roberta Bárty, ktorí divákom prezradia nejednu perličku zo zákulisia vzniku tohto zabudnutého diela.

Tak, ako je mnohým znalcom seminára k predstaveniu DJC Hospoda Na mýtince známe, pri príležitosti zahájenia prevádzky slávneho viedenského „Riesenradu“ bola vypísaná súťaž o najlepšiu operetu. Zúčastnil sa jej aj Čech Jára Cimrman a to rozvitým sedemhodinovým dielom Proso. Vďaka svojej azda jedinej zápornej vlastnosti – drobnej lakomosti – nepodal zásielku s partitúrou doporučene. To umožnilo Francovi Lehárovi, Johannovi Straussovi, Oskarovi Nedbalovi a ďalším členom poroty, aby si geniálnu operetnú fresku doslova rozobrali. Vedecký tím českých cimrmanológov vám dokáže, že autorom svetovo preslávených melódií z Netopierov, Poľských krví a mnohých ďalších operiet je zabudnutý Čech Cimrman.

Lístky sú v predaji už dnes…

Okrem toho v multikine Cinemax: Muž z ocele 2D aj 3D, Svetová vojna Z 2D aj 3D, Vo štvorici po opici 3, Po zániku zeme, Kráľovstvo lesných strážcov 2D, Veľký Gatsby 2D, Príšerky: Univerzita 2D aj 3D, Podfukári, Neuveriteľné dobrodružstvá Tada Stonesa 3D.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.