Od piatka do nedele bude aj tento týždeň pokračovať očkovanie proti ochoreniu Covid-19 v Krajskom očkovacom centre na Komenského 12 na Kačici v Banskej Bystrici.

V piatok od 8.00 do 12.30 h tu registrovaných záujemcov očkujú jednodávkovou vakcínou Janssen od Johnson & Johnson. Od 13.00 do 18.00 h tu neregistrovaných záujemcov zaočkujú vakcínou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech.

V sobotu a nedeľu tu bude očkovanie pokračovať od 8.00 do 16.00 h očkovaním pre registrovaných záujemcov. Od 16.00 do 18.00 h vás tu zaočujú aj bez predchádzajúcej registrácie vakcínou Comirnaty.

Kraj už avizoval, že ďalšie možnosti očkovania pre ľudí bez predchádzajúcej registrácie značne obmedzí. Pokračovať v ňom bude len na výjazdových očkovaniach.

V banskobystrickom Europa SC sa bude po minulotýždňovom znížení záujmu tentokrát očkovať len v sobotu, 4. decembra. Kapacita pre očkovanie vakcínou Janssen je 300 osôb. Očkovanie bez registrácie bude prebiehať v čase od 10.00 do 13.00 a následne od 13.45 do 18.00 h alebo vyčerpania kapacít. Kraj tiež pokračuje v organizácii očkovania v ďalších okresoch.

Pandémia medzitým skomplikovala situáciu v banskobystrickej Rooseveltovej nemocnici, kde sa počet pacientov hospitalizovaných s ťažkým priebehom ochorenia Covid-19 zvýšil na hodnoty z vrcholu predošlej vlny z prelomu februára a marca. V utorok, 30. novembra mala nemocnica v starostlivosti celkom 124 pacientov s týmto ochorením. S ohľadom na rekordné počty novo nakazených pacientov v uplynulom týždni je však predpoklad ďalšieho veľkého zaťaženia zdravotného systému na nasledujúce týždne.

Najmä s ohľadom na chýbajúci odborný zdravotnícky personál vo štvrtok Ministerstvo zdravotníctva informovalo o spustení objektívneho bodového triážneho systému. Na jeho základe budú lekári rozhodovať o tom, ktorým pacientom sa bude môcť dostať kapacitne obmedzenej maximálnej starostlivosti.