plzenskaNa začiatku tohoto týždňa sme znovu zavítali na námestie. Konkrétnejšie do Plzenskej reštaurácie, ktorá už v tomto meste má svoje meno. Počas teplých mesiacov sa môžete usadiť na veľkej terase priamo na námestí alebo využiť zaujímavé pivničné priestory.

Každý deň sú na výber tri hlavné jedlá a jedna polievka. V pondelok to bola kapustová polievka s klobásou, kuracia kapsa s enciánom, šunkou, brokolicou a bylinkovou ryžou, Caneloni Bolognese so syrovou omáčkou a pomaly dusené jelenie ragú na koreňovej zelenine s maslovými haluškami.

Polievka

Kapustová polievka nie je veľmi častou ponukou v reštauráciách. K Plzenskej sa mi však úplne hodí, a zapasovala aj do chladného jesenného dňa. Polievka bola skoro vriaca, jedol som ju preto pár minút, čo mi však vôbec nevadilo. Plná kapustová chuť spoločne s klobásou a údeným mäsom ju robilo skutočne chutnou. Keď som sa dostal približne do polovice taniera, čašníčka mi už na stôl doniesla hlavné jedlo, ktoré som si vybral. Myslím si, že trošku priskoro, veď ešte som mal pred sebou pár minút jedenia polievky, hlavné jedlo mi tak za ten čas na stole vychladlo.

plzenska2

Hlavné jedlo

Ako hlavné jedlo som si vybral Caneloni Bolognese so syrovou omáčkou. Znovu mal na prvý pohľad pocit, že je porcia nedostačujúca, a znovu som na konci zistil, že sa mýlim. Cestoviny vyzerali celkom lákavo, spoločne aj s omáčkou. Po ochutnaní sa však prejavilo to, čo som predpokladal. Cestoviny už boli skoro studené. Chuťovo však veľmi dobré, neboli ani suché a ani príliš premočené. Kombinácia so syrovou omáčkou bola taktiež chutná, avšak omáčka bola ešte chladnejšia, ako cestoviny. K obedu som dostal aj ovocný mini šalátik, jablká, slivky a jedno hrozienko. Malé, ale potešilo.

plzenska3

Obed v Plzenskej hodnotím v celku dobre. Chutná a horúca kapustová polievka spoločne so studenými, ale chutnými cestovinami. Ak by boli Caneloni teplé, obed by bol na výbornú.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v Plzenskej reštaurácii a ďalších 25 v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…