V sychravý pondelok, deň pred štátnym sviatkom, sme zavítali do sásovskej reštaurácie Cosmopolitan. Tá je medzi obyvateľmi sídliska vyhľadávaná najmä ako pizzeria, tentoraz sme sa však pozreli na úroveň obedového menu.

cosmo2Cosmopolitan ponúka príjemné, útulné prostredie. Reštauráciu sme navštívili o jednej poobede a nebol problém si nájsť miesto na sedenie. Pod to sa však mohol podpísať aj fakt, že bol pondelok pred štátnym sviatkom, čo viac ľudí využilo na predĺžený víkend. V rámci menu boli v ponuke dva druhy polievok (šošovicová a kurací vývar) a šesť hlavných jedál, z toho dve pizze.

Polievka

Polievka nie je zahrnutá do ceny menu, ale musíte si zaň priplatiť, v tomto prípade 60 centov. Ihneď po príchode sa ma ujal čašník a s rovnakou rýchlosťou mi doniesol aj moju voľbu, ktorá padla na šošovicovú polievku na kyslo so zemiakmi. Teplotou bola akurát, chuťovo neurazila ani neprekvapila. Pečivo, ktoré by si kyslá polievka žiadala, obsluha s polievkou nepriniesla a nebolo ani pripravené na stoloch, ako býva dobrým zvykom v množstve reštaurácií.

Hlavné jedlo

V rámci hlavného jedla som si vybral kuracie prsia na arabský spôsob (kyslá smotana, horčica, cesnak, bylinky) s ryžou. Na výber bol ešte vyprážaný syr a brokolica na pare s bešamelovou omáčkou. Jedlo mi priniesli ihneď po dojedení polievky. Teplota bola na hrane, nedá sa povedať, že jedlo bolo studené, ale niekoľko stupňov navyše by znieslo. Aj druhé jedlo ničím chuťovo neprekvapilo. Porcia bola dostatočná, jedlo zasýtilo, chuťovo neurazilo, ale od gurmánskeho zážitku malo ďaleko. Na zváženie je cena 3,30 eura. Spolu s polievku som zaplatil 3,90 eura, pomer cena/kvalita je nevyvážený.

cosmo

Ako som spomenul vyššie, Cosmopolitan má dobré meno na sídlisku hlavne vďaka pizzerii. To sa v našom prípade prejavilo aj v kuchyni, kde obedové menu zapadlo na úroveň priemernej závodnej jedálne. Menu ponúka aj pizzu, takže odporúčame v rámci Cosmopolitanu radšej túto voľbu.

Aké skúsenosti máte s touto reštauráciou vy? Zdieľajte svoj názor v diskusii pod článkom…


Ak chcete vedieť, čo ponúkajú v Cosmopolitane a ďalších 26 reštauráciách v našom meste dnes, pozrite si náš denný prehľad obedového menu v Banskej Bystrici. Ako nám chutilo v iných reštauráciách sa dočítate tu…