Anketa OVB Športovec roka pokračovala vo svojej tradícii aj tento rok. Nestratilo sa v nej ani mesto pod Urpínom, a to zásluhou olympijskej medailistky Anastasiy Kuzminovej. Tej sa dnes v budove Slovenského národného divadla dostalo veľkej pocty a zadosťučinenia.

foto: IBU

Dnes sa verejnosť krátko pred 19.00 h dozvedela mená ocenených v ankete OVB Športovec roka 2010. Medzi desiatimi jednotlivcami a troma kolektívmi sa nestratila ani Banská Bystrica. Úplné víťazstvo si totiž podľa očakávaní odniesla biatlonistka Anastasiya Kuzminová, ktorá so ziskom 1192 bodov kraľovala rebríčku zostavenému Klubom športových redaktorov Slovenského syndikátu novinárov.

Kuzminová v minulosti v danej ankete výraznejšie neuspela. Po zisku zlatej a striebornej olympíjskej medaily však už o jej triumfe pochyboval len málokto. Za sebou pritom nechala takých športovcov ako Pavol Hurajt (907 bodov), Libor Charfreitag (685 bodov), Marián Hossa (634 bodov), Jana Dukátová (487 bodov), Róbert Vittek (395 bodov) či Pavol Demitra (380 bodov). Honor najlepšieho športovcu roka sa teda v takejto spoločnosti cení o to viac.

Prvé miesto neprekvapilo ani medzi športovými kolektívmi. Tu si prvé miesto odniesli slovenskí futbalisti, druhé hokejisti a tretie hádzanári.