Návštevníci cyklocestičky medzi Zvolenom a Banskou Bystricou sa môžu tešiť na nové smerovníky, vynovené odpočívadlá a servisný cyklostojan so základným cyklonáradím na bežné opravy. Projekt realizovala organizácia Cyklo Adventure Slovakia vďaka podpore Horaliek od Sedity a Nadácie Ekopolis.

Donor PrisVlkanova 1-1ANa cyklotrase tzv. Rodinnej cestičky Zvolen-Banská Bystrica boli opravené pôvodné cyklosmerovníky a osadené nové cyklosmerovníky, ktoré okrem iného oboznamujú aj o náročnosti danej cyklotrasy (rekrea, sport, expert). Na odpočívadlách v meste Zvolen (most cez rieku Hron) a v meste Sliač dobrovoľníci inštalovali informačné tabule s obojstrannou plastovou cyklomapou. Tieto cyklomapy informujú o trase, prevýšeniach trás, dĺžke, stúpaní a klesaní trás, priebehu trasy, miestach, zastávkach orientačných bodoch a podobne. V priestore odpočívadla v meste Zvolen je umiestnený aj servisný cyklostojan so základným cyklonáradím na bežné opravy bicykla spolu s pumpou.

Okolie cyklosmerovníkov bolo vykosené a vyčistené od odpadkov. Dobrovoľníci taktiež odstránili konáre a kríky, ktoré bránili vo viditeľnosti na maľované cykloznačenia, orientačné značenia a kompletne obnovili aj maľované cykloznačenie na trase 20,5 km.

Cieľom programu Živé chodníky, ktorý realizuje Nadácia Ekopolis je obnova a vylepšovanie turistických a cykloturistických značených trás a verejných priestranstiev využívaných turistami. V roku 2016 bolo obnovených päť turistických lokalít. Ide o frekventované chodníky v atraktívnej lokalite Žiarskej doliny, Muránskej planiny a Malých Karpát, na ktorých bolo obnovené značenie a pribudla drobná infraštruktúra. Ďalšie projekty sa zameriavali na vylepšenie značenia a infraštruktúry na populárnej cyklotrase Rodinná cestička (Banská Bystrica-Zvolen) a v rámci siete MTB trás Bajkom k tajchom v  Štiavnických vrchoch.