Vedenie HC ´05 Banská Bystrica pristúpilo k ďalšej zmene v kádri, tentoraz sa týka brankárskeho postu mužstva hlavného trénera Vladimíra Országha.

Ako informovala oficiálna stránka klubu, HC ’05 Banská Bystrica sa po obojstrannej dohode lúči s 27–ročným brankárom Robertom Slipčenkom, ktorý pod Urpín zamieril pred touto extraligovou sezónou. Slipčenkov odchod sa vedeniu podarilo vyvážiť príchodom 32-ročného ruského brankára Sergeja Chorošuna, ktorý doposiaľ pôsobil v ukrajinskom Berkute Kyjev. Skúsený golman pritom už v Banskej Bystrici v minulosti pôsobil, keď v drese s baranom na hrudi odchytal celý predošlý ročník (34 zápasov – 92,61% úspešnosť zákrokov, 2,24 priemer inkasovaného gólu na zápas, dva shotouty).

Odchádzajúci Slipčenko sa počas sezóny stal stabilnou jednotkou v banskobystrickej bránke, v ktorej odchytal 30 zápasov, mal 91,29% úspešnosť zákrokov, priemer 2,57 inkasovaného gólu na zápas a dvakrát si uchoval čisté konto. Veľmi dobre si rozumel s brankárskym kolegom Michalom Dzubinom a stal sa miláčikom fanúšikov. Dôvody jeho odchodu neboli bližšie konkretizované, faktom však je, že Slipčenko sa v extralige zapojil do viacerých roztržiek na ľade a jeho výkonnosť v porovnaní s úvodom sezóny klesala. Český brankár sa tak pripojil k piatim hráčom, ktorí v posledných dňoch opustili káder HC ’05 Banská Bystrica.