Vo verejnej knižnici Mikuláša Kováča bude aj v máji rušno. Bohatý program na všetkých pobočkách, vrátane vynovenej a debarierizovanej Fončordy, si určite nenechajte ujsť.

Aj v máji sa je na čo tešiť. Ponúkame malú ochutnávku podujatí v prvých májových dňoch a odporúčame sledovať web a sociálne siete knižnice, aby ste boli o podujatiach informovaní včas.

Májové podujatia v knižnici

ENNEAGRAM I. – prednáška s akreditovanou terapeutkou Ivanou Medveďovou

Štvrtok, 4. mája o 17.00h, pobočka CENTRUM

Viete, čo je enneagram? Je to starobylé učenie, ktoré pomáha pochopiť seba aj iných a osobnostne rásť. Psychologická typológia pováh rozlišuje 9 povahových skupín. Vďaka tomuto učenie dokážete „vypnúť“ automatické deštruktívne správanie a začnete využívať svoj potenciál na pre svoje sny a ciele. Prvá z cyklu štyroch prednášok o enneagrame s Ivanou Medveďovou už onedlho.

SLÁVNY KNIHOVNÍK – zážitkový projekt pre verejnosť s Katarínou Škorupovou

Streda, 10. mája o 13.00 h, pobočka SÁSOVÁ

Za výpožičný pult sa tentokrát posadí spisovateľka detských kníh, editorka detskej literatúry vydavateľstva Slovart a prekladateľka Katarína Škorupová. V rámci zážitkového projektu pre verejnosť vám spríjemní obyčajnú návštevu knižnice.

SPOLU VÁM PREČÍTAME ROZPRÁVKU – podvečerné čítanie so spisovateľkami Gabrielou Futovou a Katarínou Škorupovou

Streda, 10. mája o 16.30 h, pobočka SÁSOVÁ

Do knižnice môžu prísť deti na podvečerné čítanie aj so svojimi rodičmi. So spisovateľkami detských kníh Gabrielou Futovou Katarínou Škorupovou si v príjemnom prostredí knižnice priblížia krásu kníh čítaním príbehov. Súčasťou podujatia sú aj tvorivé dielne pre deti. Miesto na podujatie je potrebné rezervovať kvôli obmedzenej kapacite knižnice.

POTULKY SVETOM S CESTOVATEĽOM Filipom Lehotským

Streda, 10. mája o 16.30 h, pobočka CENTRUM

Cestovateľ, copywriter a hudobník Filip Lehotský porozpráva návštevníkom knižnice o svojich nevšedných zážitkoch v Thajsku. Boxoval, zažil kohútie zápasy a objavoval rôzne i nevšedné krásy Thajska.

Zaujímavé podujatia v knižnici aj v druhej polke mája

V druhej polovici mesiaca sa môžete tešiť na ďalšie inšpiratívne prednášky, obľúbené cestovateľské stretnutie, ale znovu aj na čítanie rozprávky. Bližšie informácie nájdete na webe knižnice alebo na sociálnych sieťach.