Drevo a jeho vlastnosti objavili už naši predkovia. Pomáhalo im prežiť, bolo trvácne a odolné. Jeho čaro a vlastnosti nezanikli, preto sa dodnes používa v stavebníctve a nábytkárstve. Prečo je drevo v domácnosti kráľom materiálov?

Čaro dreva a la masívny nábytok

Na výrobu nábytku do domácnosti sa najčastejšie používajú dreviny buk, dub, borovica. Sú významné z hľadiska odolnosti voči poškodeniu, trvácnosti a vôni. Nábytok z masívu je čoraz viac vyhľadávaný do každej časti domu. Medzi vlastnosti, ktoré sa často drevu pripisujú patrí aj nadčasovosť. Mnohí môžu doteraz vidieť masívnu posteľ u starých rodičov, ktorá by vydržala generácie.

Drevo vďaka svojej trvanlivosti a originálnej kresbe vyzerá nadčasovo v každom interiéry. Či už si zariaďujete starší dom alebo minimalistický interiér, drevo v ňom nájde podstatné umiestnenie.

Čaro dreva spočíva aj v jeho originálnej kresbe, ktorú môžete vidieť v každom kuse nábytku. Každá drevina má svoje osobitné kresby, ktoré vyniknú v každom interiéri. Drevený nábytok sa ľahko kombinuje s ďalším nábytkom, preto sa netreba báť toho, ako zapadne do už zabývaného interiéru.

Masívny nábytok do obývačky aj spálne

Nábytok z masívneho dreva zapadne naozaj do každého interiéru. Keď sa zamilujete do dreva, budete ho chcieť v každej miestnosti. Nábytok z neho vyžaruje jednoduchosťou a eleganciou, ktorá sa pýta vyniknúť. Pri zariaďovaní obývačky nájdete na drevko unikátne komody z masívu, ktoré vynikajú svojím veľkým úložným priestorom. Masívne hnedé, biele, či čierne komody sa hodia do veľkých aj malých obývačiek. Drevená komoda poslúži na odkladanie oblečenia, dokumentov ale aj ako výstavný prvok na kvety a dekoračné ozdoby.

Ďalšou z možností, ako aplikovať do obývačky masívne drevo sú aj TV stolíky z masívu. Poslúžia ako perfektný stojan na televíziu a príslušenstvo. Masívny TV stolík navyše ponúka úložný priestor, do ktorého môžete odložiť všetky drobnosti. Centrom pozornosti v obývačke sa stáva konferenčný stolík z masívu, pri ktorom sa stretáva celá rodina. Ide o elegantný a decentný doplnok, ktorý vzbudí pozornosť v každej návšteve.

Masívny nábytok má nečistiteľnú hodnotu, ktorá vytvára v každom dome pocit pokoja. O masívny nábytok sa treba poctivo starať a nevystavovať ho zbytočným miestam, kde by sa mohol poškodiť. Drevená nábytok nedávajte blízko radiátorov, nevystavujte ho priamemu slnečnému žiareniu ani nečistite dráždivými chemikáliami.

TIP: Online si vyberiete nielen nábytok, ale aj krmivo pre psov a mačky.