Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Banskej Bystrici informuje, že z dôvodu organizácie „Dní mesta a 354.  Radvanského jarmoku“ sa dňa 9. 9. 2011 fyzické porovnanie údajov  v dokladoch vozidla s údajmi priamo na vozidle (obhliadka vozidla) budú vykonávať v zmenenom čase a mieste o 08.00 hod. a 10.00 hod. na  ul. Bellušovej v Banskej Bystrici (štrkové parkovisko pri zimnom štadióne).

Štatistika krádeží vlámaním a dopravnej nehodovosti za 35. týždeň

V uplynulom týždni polícia v Banskobystrickom kraji zaznamenala 37 prípadov krádeží vlámaním, pričom páchatelia spôsobili škodu za viac ako 40-tisíc eur. V jednom prípade so škodou 560 eur je páchateľ známy. Polícia dodatočne objasnila jeden prípad krádeže vlámaním, so škodou 300 eur. V uplynulom týždni sa páchatelia vlámali do šiestich obchodov a reštaurácií, piatich chát a piatich áut. Najviac vlámaní bolo zaznamenaných v okresoch Lučenec (11), Zvolen (9) a Banská Bystrica (5).

Na území kraja sa uplynulý týždeň stalo 18 dopravných nehôd, pri ktorých sa zranilo 13 osôb, z toho dve osoby ťažko. Hmotné škody, ktoré vznikli pri dopravných nehodách, sú odhadnuté na 34-tisíc eur. Najnehodovejšími dňami boli štvrtok a piatok, kedy sa stalo po 5 dopravných nehôd. Najmenej dopravných nehôd 1, polícia zaevidovala v pondelok.V utorok a v stredu sa v Banskobystrickom kraji nestala žiadna dopravná nehoda.