Quantcast

Úradná správa č. 3, v Banskej Bystrici, 22. 7. 2016

Správy zo sekretariátu

V zmysle platného Zákone o športe je povinnosťou všetkých športových organizácií a ich členov na Slovensku, ktoré majú záujem na financovaní vlastnej športovej činnosti zo štátnych prostriedkov, platiť členské. Vychádzajúc z toho Konferencia SFZ 3.6.2016 schválila nasledovné členské príspevky: – Hráči do 18 rokov 3 € – Hráči nad 18 rokov 6 € – Tréneri, delegáti, funkcionári, sprostredkovatelia 10 € – Futbalové kluby 20 € – Zväzy (RFZ, ObFZ) 20 € – Ostatní riadni a pridružení členovia 20 €.

Kľúč na rozdelenie finančných prostriedkov získaných z výberu členských príspevkov SFZ: Odpočítať kluby s licenciou mládeže SFZ (bude ich 48) a rozdeliť finančné prostriedky klubom, ktoré fungujú na amatérskej úrovni. Na kritérium pridelenia finančných prostriedkov vplýva počet mládežníckych družstiev v klube (minimálne 14 hráčov v družstve) a počet mládežníkov do 18 rokov. Družstvá musia byť riadne prihlásené v súťažiach riadených SFZ, RFZ alebo ObFZ a za mládežníka – člena klubu sa považuje hráč registrovaný v ISSF. Takto získané finančné prostriedky sú určené výhradne na amatérsky mládežnícky futbal. Budú tvoriť základ Fondu mládeže, do ktorého potečú aj ďalšie peniaze okrem členského – napr. 10 % zo štátnej dotácie SFZ.

Platenie členského príspevku bude podmienkou účinkovania a činnosti v SFZ. Za rok 2016 bude zrejme hraničným termínom úhrady 30. 9. 2016 a bude ju možné realizovať prostredníctvom mesačnej zbernej faktúry. Pokiaľ však v tejto veci nepadne definitívne rozhodnutie vo všetkých majstrovských súťažiach vrátane Slovenského pohára SC budú môcť hráči, rozhodcovia, delegáti, funkcionári … pôsobiť bez obmedzenia ako doteraz.

Športovo-technická komisia – predseda Ivan Šimko

Vyžrebovanie II. triedy dospelých skupiny A – jesenná časť súťažného ročníka 2016/2017:

  1. kolo 7. augusta 2016 o 16,30 hodine:

Králiky – Staré Hory (6.8.), Ľubietová – Malachov, Tajov – voľno, Lučatín – Horné Pršany, Dúbravica – Riečka, Baláže – Strelníky (NE 10,30), Harmanec – Hronsek, Hiadeľ – Mičiná.

  1. kolo 14. augusta 2016 o 16,30 :

Staré Hory – Hronsek, Strelníky – Harmanec (13.8.), Riečka – Lučatín, voľno – Hiadeľ, Horné Pršany – Baláže, Malachov – Tajov, Králiky – Ľubietová, Mičiná – Dúbravica (piatok 12.8. o 17,00).

  1. kolo 21. augusta 2016 o 16,00 :

Ľubietová – Staré Hory, Tajov – Králiky, Hiadeľ – Malachov (20.8.), Dúbravica – voľno, Baláže – Riečka (NE 10,30), Harmanec – Horné Pršany, Hronsek – Strelníky, Lučatín – Mičiná.

  1. kolo 28. augusta 2016 o 16,00:

Staré Hory  – Strelníky, Riečka – Harmanec, voľno – Lučatín, Horné Pršany – Hronsek, Malachov – Dúbravica, Králiky – Hiadeľ, Ľubietová – Tajov (27.8.), Mičiná – Baláže (27.8.).

  1. kolo 1. septembra 2016 (štvrtok) o 16,00:

Staré Hory  – Malachov, Baláže – Harmanec (10,30), Tajov – Riečka, Lučatín – Hronsek, Dúbravica – Strelníky, Hiadeľ – Horné Pršany, Králiky – voľno, Ľubietová – Mičiná.

  1. kolo 4. septembra 2016 o 15,30 :

Tajov – Staré Hory, Hiadeľ – Ľubietová, Dúbravica – Králiky (3.9.), Baláže – voľno, Lučatín – Malachov, Hronsek – Riečka (3.9.), Strelníky – Horné Pršany, Harmanec  Mičiná.

  1. kolo 11. septembra 2016 o 15,30 :

Staré Hory – Horné Pršany (10.9.), Riečka – Strelníky, voľno – Harmanec, Malachov –Baláže (10.9.), Králiky – Lučatín, Ľubietová – Dúbravica, Tajov – Hiadeľ, Mičiná – Hronsek.

  1. kolo 15. septembra 2016 (štvrtok) o 15,00 :

Harmanec – Staré Hory, voľno – Ľubietová, Malachov – Králiky, Hronsek – Baláže, Horné Pršany – Dúbravica, Riečka – Hiadeľ, Strelníky – Lučatín, Mičiná – Tajov.

  1. kolo 18. septembra 2016 o 15,00 :

Hiadeľ – Staré Hory, Dúbravica –Tajov, Lučatín – Ľubietová (17.9.), Baláže – Králiky (NE 10,30), Horné Pršany – Riečka, Harmanec – Malachov, Hronsek – voľno, Strelníky – Mičiná.

  1. kolo 25. septembra 2016 o 15,00 :

Staré Hory – Riečka, Malachov – Hronsek, voľno –Strelníky, Králiky – Harmanec, Ľubietová – Baláže, Tajov – Lučatín (24.9.), Hiadeľ – Dúbravica (24.9.), Mičiná – Horné Pršany.

  1. kolo 2. októbra 2016 o 14,30 :

Dúbravica – Staré Hory, Baláže – Tajov (NE 10,30), Lučatín – Hiadeľ, Harmanec – Ľubietová, Strelníky – Malachov (1.10.), Hronsek – Králiky, Horné Pršany – voľno, Riečka – Mičiná.

  1. kolo 9. októbra 2016 o 14,30 :

voľno – Riečka, Malachov – Horné Pršany, Hiadeľ – Baláže, Ľubietová – Hronsek (8.10.), Králiky – Strelníky, Tajov – Harmanec, Dúbravica – Lučatín, Staré Hory – Mičiná (8.10.).

  1. kolo 16. októbra 2016 o 14,00 :

Baláže – Dúbravica (NE 10,30), Lučatín – Staré Hory, Horné Pršany – Králiky, Strelníky – Ľubietová, Riečka – Malachov, Harmanec – Hiadeľ (15.10.), Hronsek – Tajov, voľno – Mičiná.

  1. kolo 23. októbra 2016 o 14,00 :

Lučatín – Baláže, Hiadeľ – Hronsek, Ľubietová – Horné Pršany (22.10.), Králiky – Riečka, Tajov – Strelníky, Dúbravica – Harmanec, Staré Hory – voľno, Malachov – Mičiná (22.10.).

  1. kolo 30. októbra 2016 o 14,00 :

Harmanec – Lučatín, Baláže – Staré Hory (NE 10,30), Strelníky  – Hiadeľ, Horné Pršany – Tajov (29.10.), Hronsek – Dúbravica, Riečka – Ľubietová, voľno – Malachov, Mičiná – Králiky.

Vyžrebovanie II. triedy dospelých skupiny B – jesenná časť súťažného ročníka 2016/2017:

  1. kolo 21. augusta 2016 o 16,00 :

Polomka – Braväcovo B, Pohorelá – Sihla (20.8.), Beňuš – voľno, Jasenie – Tatran Č. Balog B (20.8.), Heľpa – Pohronská Polhora.

  1. kolo 28. augusta 2016 o 16,00:

Sihla  – Jasenie, Polomka – Beňuš, voľno – Heľpa, Braväcovo B – Tatran Č. Balog B (27.8.), Pohronská Polhora – Pohorelá (27.8.).

  1. kolo 4. septembra 2016 o 15,30 :

Heľpa – Polomka, Jasenie – Pohronská Polhora, Beňuš – Braväcovo B (NE 10,30), Pohorelá – voľno,  Tatran Č. Balog B – Sihla.

  1. kolo 11. septembra 2016 o 15,30 :

Braväcovo B – Sihla (10.9.), Pohronská Polhora – Tatran Č. Balog B, voľno – Jasenie, Beňuš –Heľpa (NE 10,30), Polomka – Pohorelá.

  1. kolo 18. septembra 2016 o 15,00 :

Jasenie – Polomka, Sihla –Pohronská Polhora, Heľpa – Braväcovo B (17.9.), Pohorelá – Beňuš (17.9.),  Tatran Č. Balog B – voľno.

  1. kolo 25. septembra 2016 o 15,00 :

Polomka – Tatran Č. Balog B, Heľpa – Pohorelá, voľno – Sihla, Braväcovo B – Pohronská Polhora (24.9.), Beňuš – Jasenie (NE 10,30).

  1. kolo 2. októbra 2016 o 14,30 :

Jasenie – Heľpa, Tatran Č. Balog B – Beňuš (1.10.), Sihla – Polomka, Pohorelá – Braväcovo B (1.10.),  Pohronská Polhora – voľno.

  1. kolo 9. októbra 2016 o 14,30 :

voľno – Braväcovo B, Polomka – Pohronská Polhora, Heľpa – Tatran Č. Balog B, Pohorelá – Jasenie (8.10.), Beňuš – Sihla (NE 10,30).

  1. kolo 16. októbra 2016 o 14,00 :

Pohronská Polhora – Beňuš (15.10.), Jasenie – Braväcovo B, Sihla – Heľpa, Tatran Č. Balog B – Pohorelá (15.10.), voľno – Polomka.

Disciplinárna komisia – predseda Karol Bubniak

  1. Upozorňujeme futbalový klub TJ Družstevník Dúbravica, že ešte stále nemá uhradenú elektronickú faktúru za mesiac jún. Okrem toho, že nevyhnú udeleniu pokuty od DK na jej najbližšom zasadnutí, hrozí im aj zastavenie činnosti a všetkých matričných úkonov až do doby úhrady faktúry,
  2. Vzhľadom k tomu, že FK Brezno splnil požiadavky DK a v termíne predložil na sekretariát zväzu kópie výpisov z účtu o uhradení správnej výšky výchovného ( podľa článku 37 RaPP) za hráčov Miroslava Vraniaka (FK Michalová), Milana Belka (FK Jasenie) a Andreja Ľuptovčiaka (FK Šalková), DK upúšťa od udelenia disciplinárnej sankcie pre FK Brezno.

Komisia rozhodcov – predseda Jozef Medveď

Letný seminár rozhodcov a delegátov zväzu sa uskutoční  30. júla 2016 (sobota) o 9,00 hodine v priestoroch klubovne Železiarní Podbrezová, Kolkáreň 35. Pozvánky aj s programom seminára boli všetkým účastníkom zaslané mailovou poštou.