Tradičné derby medzi „Bryndziarmi“ a „Pažravcami“ prinieslo pod Pustým hradom elektrizujúcu atmosféru, vyrovnaný hokej, ale záverečnú radosť len pre jeden celok. O úsmev na banskobystrických tvárach sa opäť postaral skvelý Roman Tománek!

HKm Zvolen – HC ’05 Banská Bystrica 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 39. Vosátko (L. Jurík) – 31. Kútny (Tománek), 58. Tománek (J. Sýkora), 60. M. Hudec (Tománek).

HKm Zvolen: Škrečko – L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Hranáč, J. Valach, Hraško, Vosátko, Ďaloga – P. Barinka, P. Pucher, Michal Chovan – Kovář, Marek Haščák, Juraj Faith – V. Baláž, L. Jurík, Zuzin – Marcinek, Škoda, Otčenáš.

HC ’05 Banská Bystrica: Šimonovič – Kolba, Biro, Cebák, Cunik, Bambúch, Vantroba, Kubka, Vizváry – Tománek, M. Hudec, J. Sýkora – Rumpel, Šechný, Kútny – A. Bezák, Paľov, Macejka – Vartovník, Heizer, Hamrák.

Hneď od úvodu boli aktívnejší domáci hokejisti. V desiatej minúte bol blízko k otváraciemu gólu Bokrošov zverenec Pucher, ale pred Šimonovičom si neporadil s pukom od Chovana najlepšie. Ten istý hráč to skúšal aj o sedem minút, ale jeho strela minula len tesne hornú žrď banskobystrického gólmana Šimonoviča. Posledné minúty prvej tretiny patrili Banskobystričanom, ktorí hrali presilovku a v prevahe o jedného hráča vyslal na Škrečka puk Cebák, ale jeho strela bola tečovaná mimo priestoru brány.

Úvod druhej tretiny patril jednoznačne „Baranom“, ktorí v hre zhora nadol dominovali a svoj tlak ťahali až do 31. minúty. Vtedy po Tománkovej strele Škrečko v bráne HKm len vyrážal a keďže sa k puku okamžite dostal Kútny, domáci gólman už nestihol reagovať – 0:1. Podobná situácia sa zopakovala už o dve minúty. Na vyrážajúceho brankára Zvolena strieľal Šechný a zvyšovať mohol Rumpel, lenže neuspel a puk začali čoraz viac preberať domáci. A aj bezzubá snaha, keď hneď po vhadzovaní v 39. minúte vystrelil Vosátko propagačne na Šimonoviča, stačila na vyrovnanie.

Atmosféra derby a vyrovnaný zápas burcovali nielen domácich fanúšikov, ale aj plný sektor fanúšikov spod Urpína. Tí sa prizerali stále väčšiemu tlaku svojich hráčov, keď šiel v 45. minúte sám na brankára Biro, ale netrafil domácu svätyňu. Domáci brankár mal čoraz viac práce, pretože Šechný  a po ňom Rumpel mohli v 54. minúte strhnúť vedenie na stranu hostí, ale neboli dostatočne presní. Najlepší strelec súťaže – Roman Tománek, dostal  v rýchlom protiútoku v 58. minúte puk od Sýkoru a nič už nebránilo tomu, aby o krok pred obrancami Zvolena prekvapil osamoteného Škrečka v bráne krásnou strelou zo švihu. Záverečné power-play domáci nezvládli, keďže Tománek dokázal v zatlačení nájsť Hudeca. Ten potiahol puk do prázdnej brány a v poslednej minúte derby tak uzavrel na konečných 1:3.