Po nedeľňajšom zákusku v podobe siedmych gólov v sieti vicemajstra z Nitry boli banskobystrickí hokejoví fanúšikovia v očakávaní ďalšieho kvalitného výkonu ich miláčikov, ktorí sa v utorok predstavili na domácom štadióne v treťom zápase v rade. V dohrávke druhého kola zavítala pod Urpín trenčianska Dukla, s ktorou si zverenci trénera Miroslava Chudého už raz v aktuálnej sezóne poradili.

HC’05 B. Bystrica – Dukla Trenčín 1:0 po samostatných nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0)

Rozhodujúci samostatný nájazd: Preisinger. Zápas sledovalo 1341 divákov.

Zostava HC’05 B. Bystrica: Wiikman – Predajnianský, Bambúch, Gachulinec, Biro, Rosandič – Block, Kytnár, Hudec – Lamper, Zigo, Róth – Kafka, Preisinger, Handlovský – Matoušek

Zostava Dukla Trenčín: Konrád – Bokroš, Kozák, Andersons, Novajovský, Habšuda, Zošiak, Husák – Melichárek, Nemec, Mikula – Šišovský, Petrovický, Gašparovič – Komínek, Stantien, Hlinka

HC '05 Banska Bystrica - Dukla Trencin, Banska Bystrica, 31.1.2014Kto však očakával podobné gólové predstavenie, ako sprevádzalo nedeľňajšiu výhru baranov nad Nitrou, musel byť sklamaný. Banskobystričania síce začali aktívne a od úvodu hrozili pred Konrádovou bránou, s výnimkou Róthovej a Gachulincovej strely si ale väčšie šance v úvodných minútach nevypracovali. V pätnástej minúte hrala hosťujúca Dukla deväťdesiatsekundovú presilovú hru o dvoch hráčov, počas ktorej niekoľkými vynikajúcimi zákrokmi podržal baranov gólman Wiikman. Fínsky legionár v službách Banskej Bystrice úradoval aj pri šanciach Komíneka a Pardavého, preto diváci v úvodnej tretine gól nevideli.

Ani prostredné dejstvo veľa vzruchu neprinieslo. V 25. minúte vyprášil Konrádovu lapačku prudkou strelou po vyhratom buly Bambúch, následne pred strážcom nitrianskej svätyne nepochodili ani Handlovský s Lamperom a Kytnárom. O desať minút neskôr skúšal pozornosť Wiikmana na opačnej strane zakončujúci Gašparovič. V záverečných minútach druhej tretiny si Banskobystričania vytvorili tlak, ktorý vyústil do výborných príležitostí Hudeca a Preisingera. Keď však v sieti neskončil ani Bambúchov teč Birovej strely počas presilovej hry domáceho tímu, bolo jasné, že 1341 prítomných divákov sa presného zásahu nedočká ani v druhej dvadsaťminútovke.

BBO_4018Snaha o strelenie vytúženého gólu sprevádzala hru Banskobystričanov aj v tretej tretine. Hneď v jej úvode sa do dobre pozície dostával Block, ktorý ale nenamieril presne. V 48. minúte nebezpečne napriahol z ľavej strany Šišovský, ale baranov od inkasovaného gólu zachránila konštrukcia Wiikmanovej bránky. Posledné dejstvo dohrávali Banskobystričania v oslabení po faule Handlovského, ktorého pobyt na trestnej lavici sa po skončení riadneho hracieho času predĺžil aj na úvodné sekundy predĺženia. V ňom si ani jedno mužstvo gólovú príležitosť nevypracovalo, preto o osude stretnutia rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešnejší domáci hokejisti, keď rozhodujúci zásah zaznamenal Preisinger.

V piatok 24. októbra pocestujú zverenci trénera Miroslava Chudého do Skalice. Začiatok zápasu je stanovený na 18.00 hod.